Bugun, 15-aprel kuni UrDU Texnika fakultetida “Tinch va farovon yurtga bayramlar yarashadi” mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
Unda t.f.n. dots. B.Sobirov va Urganch shahar Ichki ishlar boshqarmasi Tergov bo'limi boshlig'i podpolkovnik A.Sapayev mehmon boʻlib, talaba-yoshlarga keyingi yillarda davlatimiz tomonidan har bir sohada yaratilgan imkoniyatlar haqida soʻz yuritdilar, islohotlar natijasi oʻlaroq, erishilgan yutuqlar ko’rsatib o’tildi. Talabalarga tanlangan kasblariga nisbatan masʼuliyat va faxr boʼlishi lozimligi haqida gapirilib, doimo oʼz ustida ishlash borasida tavsiyalar berildi.
Insonning qadr-qimmati, shaʼni va gʻururi ustuvor maqsad qilib olingan, izchil va puxta oʻylangan Bosh qomusimizning yangi tahriri haqida atroflicha soʻz yuritildi.

Today, on April 15, a spiritual and educational event was held at the Technical Faculty of UrSU on the theme "Holidays deserve to a peaceful and prosperous country".
In it, Ph.D. Assoc. B. Sobirov and the head of the Investigation Department of the Urganch Internal Affairs Department, Lt. Col. A. Sapayev, were guests and spoke to the students about the opportunities created by our state in each field in recent years, and showed the achievements achieved as a result of the reforms. Students were advised to be responsible and proud of their chosen profession, to always work on themselves.
They talked about the new edition of our main law, which was developed in several stages, with the dignity, honor and pride of a person as a priority goal, consistent and carefully thought out.