Bugun, 15-aprel kuni UrDU Texnika fakultetida “Tinch va farovon yurtga bayramlar yarashadi” mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
Unda t.f.n. dots. B.Sobirov va Urganch shahar Ichki ishlar boshqarmasi Tergov bo'limi boshlig'i podpolkovnik A.Sapayev mehmon boʻlib, talaba-yoshlarga keyingi yillarda davlatimiz tomonidan har bir sohada yaratilgan imkoniyatlar haqida soʻz yuritdilar, islohotlar natijasi oʻlaroq, erishilgan yutuqlar ko’rsatib o’tildi. Talabalarga tanlangan kasblariga nisbatan masʼuliyat va faxr boʼlishi lozimligi haqida gapirilib, doimo oʼz ustida ishlash borasida tavsiyalar berildi.
Insonning qadr-qimmati, shaʼni va gʻururi ustuvor maqsad qilib olingan, izchil va puxta oʻylangan Bosh qomusimizning yangi tahriri haqida atroflicha soʻz yuritildi.

Сегодня, 15 апреля, на Техническом факультете УрГУ состоялось духовно-просветительское мероприятие на тему «Праздники достойны мирной и процветающей страны».
В нем доктор философии. доцент Собиров Б. и начальник следственного отдела Ургенчского ОВД подполковник Сапаев А. были гостями и рассказали студентам о возможностях, созданных нашим государством в каждой сфере за последние годы, и показали достижения достигнуто в результате реформ. Студентам посоветовали быть ответственными и гордиться выбранной профессией, всегда работать над собой.
Говорили о новой редакции нашего основного закона, которая разрабатывалась в несколько этапов, с достоинством, честью и гордостью человека как приоритетной целью, последовательной и тщательно продуманной.