Joriy 17-aprel kuni O'zbekiston yozuvchilar uyushmasining faxriy a'zosi, Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o'zbek tili va adabiyoti universiteti faxriy professori, "Bobur" nomidagi xalqaro fondning Ozarbayjondagi maxsus vakili, "Do'stlik" ordeni sohibasi ozarbayjonlik navoiyshunos olima  Almaz Ulvi Filologiya fakulteti talabalariga "Navoiyshunoslik" fanidan ma'ruza mashg'ulotlarini boshladi.
Maʼruza avvalida Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipov talabalarni olima Almaz Ulvi faoliyati hamda ikki mamlakatning istiqbolli hamkorlik aloqalari haqida yaqindan tanishtirdi.
Shuningdek, mehmon Almaz Ulvi o'zining O'zbekiston xalqiga, xususan, Xorazm eliga cheksiz hurmatini izhor qildi va ushbu tashrifdan g'oyat mamnun ekanligini bildirdi.
Eslatib oʻtamiz, professor Almaz Ulvining ma'ruza mashg'ulotlari shu yilning 29-apreligacha davom etadi.

On April 17, an honorary member of the Union of Writers of Uzbekistan, an honorary professor of the Tashkent State University of Uzbek Language and Literature named after Alisher Navoi, a special representative of the international fund named after "Babur" in Azerbaijan, a recipient of the Order of "Dostlik", an Azerbaijani Navoi scholar. Almaz Ulvi started lectures on the subject of "Navao Studies" to the students of the Faculty of Philology.
At the beginning of the lecture, the dean of the Faculty of Philology, D. Gayipov, introduced the students to the activities of the scientist Almaz Ulvi and the prospective cooperation relations of the two countries.
Also, the guest Almaz Ulvi expressed his great respect for the people of Uzbekistan, especially Khorezm, and expressed his great satisfaction with this visit.