Joriy yil 17-aprel kuni Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti talabalari ishtirokida “Referendum va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov so‘nggi yillarda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng qamrovli yangilanishlar, kostitutsion islohotlar, yangi tahrirdagi Konstitutsiya va undagi tarixiy o‘zgarishlar to‘g‘risida maʼruza qildi.
Shundan so`ng, tadbir mehmoni O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati bo’limi rahbari G.Ibodullayevaning konstitutsion o’zgarishlarning ahamiyati, insonning huquq erkinliklari kafolati haqidagi fikrlari tinglandi. Yangilanayotgan qomusiy hujjatimizga kiritilgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar, vatanga sadoqat, yurt kelajagiga daxldorlik masalalari va yoshlar uchun imkoniyatlarga alohida toʻxtalib, tahlil qilindi.

On April 17 of this year, the meeting "Referendum and youth" was held with the participation of students of the Faculty of Foreign Philology of Urganch State University.
At the event, the First Vice-Rector of UrSU S. Davletov gave a report on the comprehensive updates, constitutional reforms, the new version of the Constitution and the historical changes in it.
After that, the guest of the event, G. Ibodullayeva, the head of the Khorezm region branch of the Writers' Union of Uzbekistan, listened to the opinions about the importance of constitutional changes and the guarantee of human rights and freedoms. Changes and additions to our updated encyclopedic document, issues of loyalty to the motherland, the future of the country, and opportunities for young people were analyzed.