Bugun, 18-aprel kuni Urganch davlat universitetida talaba-yoshlarda kitobxonlik madaniyatini oshirish, ma'naviy savodxonlikni kuchaytirishga qaratilgan “Kitobxon talaba” Respublika koʻrik-tanlovining hududiy bosqichi boʻlib oʻtdi.
Unda Xorazm viloyatidagi davlat oliy taʼlim muassasalarining universitet bosqichi gʼoliblari ishtirok etdilar.
Talabgorlar “Eng bilimdon kitobxon”, “Annotatsiya mahorati” hamda “Kitobxonlik va mutolaa madaniyatini keng targʻib etish” shartlarida oʻzaro kuch sinashdilar.
Natijalarga koʻra, Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti 2-kurs talabasi Rahimboyeva Mahliyo gʻolib deb topilib, tanlovning Respublika bosqichiga yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.

Сегодня, 18 апреля, в Ургенчском государственном университете прошел областной тур Республиканского конкурса «Cтудент читатель», направленного на повышение культуры чтения среди студентов и молодежи, укрепление духовной грамотности.
В нем приняли участие победители университетского тура государственных высших учебных заведений Хорезмской области.
Кандидаты соревновались друг с другом в категориях «Самый знающий читатель», «Навык аннотирования» и «Широкая пропаганда чтения и культуры чтения».
По итогам конкурса победителем признана студентка 2 курса Филологического факультета Ургенчского государственного университета Рахимбоева Махлиё, которая выиграла путевку в Республиканский тур конкурса.