Bugun, 19-aprel kuni Urganch davlat universiteti Xotin-qizlar maslahat kengashi tomonidan “Temir daftar”ga kirgan, ijtimoiy himoyaga muhtoj universitet talaba-qizlari va ishchi-xodimlari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Unda senator F.Sa’dullayeva, prorektorlar S.Xodjaniyozov va Z.Ibragimov, Marketing va talabalar amaliyoti bo’limi boshlig’i Q.Yo’ldashov hamda Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayevalar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda respublikamizda olib borilayotgan islohotlar, xotin-qizlarga davlatimiz tomonidan ko’rsatilayotgan g’amxo’rliklar va imtiyozlar, yangilanayotgan Konstitutsiya loyihadagi oʻzgartirish va qoʻshimchalar haqida soʻz yuritildi.
Muloqot yakunida kirib kelayotgan Ramazon hayiti munosabati bilan ezgu niyat va istaklar bildirildi, ishchi-xodimlar va talaba-qizlarning bir guruhiga bayram tuhfalari taqdim etildi.

Today, April 19, the Women's Consultative Council of Urganch State University organized a meeting with students and employees of the university who were included in the "Temir Daftar" and are in need of social protection.
Senator F. Sadullayeva, vice-rectors S. Khodjaniyozov and Z. Ibragimov, head of Marketing and Student Practice Department K. Yoldashov and chairman of the Women's Advisory Council Sh. Nurullayeva took part in it.
At the meeting, they talked about the reforms being carried out in our republic, the care and benefits provided to women by the state, changes and additions in the updated draft of the Constitution.
At the end of the dialogue, good intentions and wishes were expressed in connection with the coming Eid of Ramadan, holiday gifts were presented to a group of workers and students.