Shu yilning 11-aprel kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida yoshlar siyosati sohasidagi ishlar natijadorligini oshirish hamda ular bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida “Yoshlar balansi” asosida Urganch davlat universiteti rektoriga biriktirilgan 55 nafar yoshlarning bandligini ta’minlash va ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini hal etish yuzasidan 19-aprel kuni rektor Baxrom Abdullayev Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor Sanjar Davletov va Fizika-matematika fakulteti professor-oʻqituvchilari bilan birgalikda Shovot tumanidagi nogironligi bor va ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazishdi.
Uchrashuv mobaynida ishga joylashish, tibbiy xizmatdan foydalanish, ta’lim olish, ish yuritish maqsadida texnik jihozlar bilan ta’minlash kabi masalalarda ko‘mak istab kelgan, ijtimoiy ehtiyojmand, davlatning g‘amxo‘rligi va e’tiborini kutayotgan yoshlarning muammo va takliflari tinglandi.
Har bir yosh bilan suhbat jarayonida hayot yo‘lini topishi uchun maslahatlar berildi. Chet tillarini, zamonaviy bilimlarni egallashlari uchun yo‘l-yo‘riq ko‘rsatildi.
Shuningdek, bir guruhlar yoshlarning xonadonlarida boʻlishdi.
Darhaqiqat, ertangi kunimiz egalari bo‘lgan yoshlar bilan ishlash ularga yetarli sharoit yaratib berish, ayniqsa, jamiyatning bir bo‘lagi bo‘lgan imkoniyati cheklangan insonlarning rivojlanishiga ko‘mak berish bugunning eng muhim vazifalaridan biridir.

On April 11 of this year, under the chairmanship of President Shavkat Mirziyoyev, 55 people attached to the rector of Urganch State University on the basis of "Youth Balance" in order to ensure the implementation of the tasks given at the meeting of video selectors regarding measures to increase the effectiveness of work in the field of youth policy and to further improve the system of working with them On April 19, rector Bakhrom Abdullayev, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work Sanjar Davletov and professors of the Faculty of Physics and Mathematics held a meeting with young people in Shavot district, in order to ensure the employment of young people and solve their socio-economic problems.
During the meeting, the problems and suggestions of young people who wanted help in matters such as employment, use of medical services, education, and provision of technical equipment for business purposes, and who are in social need, and who are waiting for the care and attention of the state, were listened to.
During the conversation with each young person, advice was given to help them find their way in life. Guidance was provided for them to acquire foreign languages and modern knowledge.
Also, some groups visited the apartments of young people.
Indeed, working with young people, who are the owners of our tomorrow, creating sufficient conditions for them, especially supporting the development of people with disabilities who are a part of society, is one of the most important tasks of today.