Bugungi kunda “Uch avlod uchrashuvi” tadbirlarining ko‘lamini yanada kengaytirish hamda yoshi ulugʻlarning yoshlar tarbiyasida roli va ularning jamiyat taraqqiyotidagi o‘rnini oshirish kabi dolzarb vazifani amalga oshirish Urganch davlat universitetida tizimli yoʻlga qoʻyilgan.
Jumladan, bugun Kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻlib oʻtgan uchrashuv ham aynan shu maqsadga qaratildi. Uchrashuvda oliygohimizda uzoq yillardan buyon samarali faoliyat olib borib, universitet rivojiga va talaba-yoshlarning sifatli bilim olishlariga hissa qoʻshib kelayotgan ustozlar, jumladan, UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Davletov, fakultet dekani Sh.Kuramboyev, universitetning faxriy ustozlari S.Masharipova, T.Qalandarova, A.Jumanazarova, Kimyoviy texnologiyalar fakulteti professorlari M.Jumaniyazov, O.Qulimov, shuningdek, ushbu fakultetning birinchi bitiruvchilari “Xorazmyog‘moy” AJ korxonasi raisi U.Xudayberganov hamda Urganch “Tillo domor” korxonasi ish boshqaruvchisi G‘.Sharipovlar ishtirok etdilar.
Bunday uchrashuvlar yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularni xalqimizning ko‘p asrlik an’analariga hurmat ruhida tarbiyalash, qolaversa, nuroniylarimizning bosib oʻtgan umrlarini eslab, kechgan damlarini mamnuniyat bilan xotirlashlari yoshlar qalbida shukronalik tuygʻusini uygʻotishi bilan muhim ahamiyatga egadir.
Tadbirda soʻzga chiqqanlarning hayotiy pand-nasihatlari, bugungi kunga shukronalik hissi bilan yashash, yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyat va sharoitlardan odilona foydalanish borasidagi xulosalari talaba-yoshlar uchun yuksak ma‘naviy tarbiya bo‘ldi.

Today, Urganch State University has systematically implemented the urgent task of further expanding the scope of the "Three Generation Meeting" events and increasing the role of the elderly in the education of the youth and their place in the development of society.
In particular, the meeting held today at the Faculty of Chemical Technologies was focused on this goal. At the meeting, teachers who have been working effectively in our university for many years, contributing to the development of the university and the quality education of students, including the first vice-rector of UrSU for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work S. Davletov, the dean of the faculty Sh. Kuramboyev, the university honorary teachers S. Masharipova, T. Qalandarova, A. Jumanazarova, professors of the Faculty of Chemical Technologies M. Jumaniyazov, O. Kulimov, as well as the first graduates of this faculty, the chairman of JSC "Khorazmyog'moy" U. Khudayberganov and the Urganch "Tillo domor" enterprise work manager G. Sharipov took part.
Such meetings are important because they support young people in every way, educate them in the spirit of respect for the centuries-old traditions of our people, besides, remembering the past lives of our luminaries and reminiscing with pleasure about their past moments awakens a sense of gratitude in the hearts of young people.
The life advice of those who spoke at the event, their conclusions about living with gratitude for today, fair use of the opportunities and conditions created for young people, became a high moral education for students and young people.