"15-may –Xalqaro oila kuni" munosabati bilan bugun Urganch davlat universitetida UrDU Xotin-qizlar Maslahat kengashining “Qizlarjon” klubi, Yoshlar Ittifoqining “Qizlar ovozi”, “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi viloyat kengashining “Ayollar qanoti”, Urganch shahar 3-sonli “Ma’rifat” mahallasining “Oqila ayollar” harakati hamda Urganch shahridagi 53008-harbiy qism bilan hamkorlikda “Qaynonam ham onam” mavzusida ko’rik-tanlov bo’lib o’tdi.
Ushbu ko’rik-tanlovni o’tkazishdan maqsad talaba-qizlarni oilaviy hayotga tayyorlash, ularni oilada uchrab turadigan vaziyatlar va ularni yechimini ko’rsatib berishdan iborat.
Tanlovda Xorijiy filologiya, Iqtisodiyot, Pedagogika, Tabiiy fanlar fakultetlari o’qituvchi ayol va talaba-qizlari 3 shart davomida oʼzaro bellashdi. Natijalarga koʼra:

По случаю "15 мая - Международного дня семей", сегодня в Ургенчском государственном университете клуб "Кизларжон" Женского консультативного совета УрГУ, "Голос девушек" Союза молодежи, "Женское крыло" регионального совета Демократической партии национального возрождения, "Смарт Женское движение микрорайона № 3 "Марифат" города Ургенч и в сотрудничестве с 53008-й воинской частью города Ургенч провели конкурс на тему "Моя свекровь - это тоже моя мать".
Цель проведения этого конкурса - подготовить студентов к семейной жизни и показать им ситуации, с которыми они сталкиваются в семье, и пути их решения.
Женщины-преподаватели и студентки факультетов Иностранной филологии, Экономики, Педагогики и Естественных наук соревновались в конкурсе по 3 заданиям. Согласно результатам: