2023-yil 11-may kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 9-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash yigʻilishida kun tartibidan oʻrin olgan quyidagi masalalar koʻrib chiqildi:
Prezident Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis palatalari a'zolari, siyosiy partiyalar va jamoatchilik vakillari bilan uchrashuvdagi nutqi mazmun-mohiyati;
2022-2023-o‘quv yilining 1-yarmi yakunlari to‘g‘risida;
2022-yilda universitet doktorant va mustaqil tadqiqotchilari faoliyati monitoringi va dissertatsiya himoyalari samaradorligi to’g’risida;
Filologiya fakultetida talabalar bandligini ta’minlash bo’yicha amalga oshirilayotgan ishlar to’g’risida;
Xorijiy filologiya fakultetida talabalar bandligini ta’minlash bo’yicha amalga oshirilayotgan ishlar to’g’risida.

On May 11, 2023, the 9th meeting of the Council of Urganch State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
The following issues on the agenda were discussed at the council meeting:
The essence of President Shavkat Mirziyoyev's speech at the meeting with members of Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, political parties and public representatives;
About the results of the 1st half of the 2022-2023 academic year;
In 2022, on the monitoring of the activities of doctoral students and independent researchers of the university and the effectiveness of dissertation defenses;