Bugun sana munosabati bilan Urganch davlat universiteti “Qatag‘on qurbonlari xotirasi” muzeyida ta’lim muassasalari o‘rtasida “Yoshlar bugungi va ertangi kunimizning hal qiluvchi kuchidir” mavzusida yoshlarning ijodiy ishlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Ko‘rgazmada Urganch, Xiva, Yangibozor, Gurlan, Qo‘shko‘pir tumanlari maktab o‘quvchilari, viloyat “Barkamol avlod” o‘quvchilari, Xorazm viloyati “SOS” bolalari, Urganch davlat universiteti Pedogogika, Xorijiy filologiya va Texnika fakulteti talabalari, TTAUF talabalari o‘zlarining ijodiy ishlari bilan ishtirok etdila. Ushbu koʻrgazma 500 dan ortiq kuzatuvchilarning eʼtiborini tortdi.
Ko‘rgazmada ishtirok etgan barcha o‘quvchi va talabalar sertifikat va sovg‘alar bilan munosib taqdirlandilar.

По случаю сегодняшнего дня в Музее жертв политических репрессий Ургенчского государственного университета среди образовательных учреждений прошла выставка творческих работ молодежи на тему «Молодежь – решающая сила сегодняшнего и завтрашнего дня».
На выставке школьники Ургенчского, Хивинского, Янгибозорского, Гурланского, Кушкупирского районов, студенты «Баркамол авлод», дети «SOS» Хорезмской области, студенты факультета Педагогики, Иностранной филологии и Технического факультета Ургенчского государственного университета, Ургенчский филиал студентов Ташкентской медицинской академии участвуют со своим творчеством. Эта выставка привлекла внимание более 500 зрителей.
Все школьники и студенты, принявшие участие в выставке, были должным образом награждены грамотами и подарками.