Bugun, 30-may kuni Urganch davlat universiteti Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan “Ehtiromga loyiq ayollar” loyihasi doirasida oliygohda tahsil olayotgan bir guruh iqtidorli, har jihatdan namunali, ko‘plab ilmiy va ijodiy yutuqlarga ega talabalar, stipendiatlar, davlat mukofotlari sohibalari, olimpiada gʻoliblarining onalari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet rektori Baxrom Abdullayev onalar bilan samimiy suhbatlashdi. Yoshlarni mustaqil hayotga toʻgʻri yoʻllashda, kelajakda oʻz kasbini mukammal egallashida, yuksak bilim salohiyatli, goʻzal xulqli qilib kamol toptirishda universitet va ota-onalar hamkorligi muhim ahamiyatga egaligini taʼkidladi.
Bu borada onalarning ham fikr-mulohazalari tinglandi, farzandlarining taʼlim-tarbiyasi uchun universitetda yaratilgan sharoit va imkoniyatlar uchun rahbariyatga va professor-oʻqituvchilarga chuqur minnatdorchilik bildirdilar.
Uchrashuv yakunida yuksak iqtidori va namunali xulqi uchun talabalarning onalariga rektor tashakkurnomalari topshirildi.

Today, on May 30, at the initiative of the Women's Consultative Council of Urganch State University a meeting was organized with the mothers of a group of talented, exemplary students with many scientific and creative achievements, scholarship recipients, winners of the Olympiad winners, state awardees studying at the university within the framework of the "Women Deserving of Respect" project.
At the meeting, the rector of the university, Bahrom Abdullayev, had a sincere conversation with the mothers. He emphasized the importance of cooperation between the university and parents in guiding the youth to an independent life, perfecting their profession in the future, and developing them with high educational potential and good behavior.
In this regard, the opinions of mothers were also heard, they expressed deep gratitude to the management and professors for the conditions and opportunities created at the university for the education of their children.
At the end of the meeting, the rector's letters of thanks were given to the students' mothers for their high talent and exemplary behavior.