2023-yil 30-may kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 10-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Yigʻilish avvalida ilmiy daraja olgan professor-oʻqituvchilar, jumladan:
Xorijiy filologiya fakulteti "Fakultetlararo chet tillar" kafedrasi o'qituvchilari Gulshoda Xodjayeva va Matluba Yoqubovalarga PhD diplomlari;
“Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining Respublika bosqichi gʻoliblari Texnika fakulteti talabalari Og‘abek Xamrayev, Elbek Raximov va Kimyoviy texnologiya talabasi Shahzod Matchanovlarga sertifikatlar;
"Yangi O'zbekiston: Ilm qaldirg'ochlari - 2023" II-Respublika ko'rik-tanlovida faxrli 1-o'rin sohibi, Texnika fakulteti Arxitektura ta’lim yo‘nalishi 201-guruh talabasi Elbek Raximovga diplom;
Universitetning “Viloyat hokimi stipendiyasi” uchun tanlovdan oʻtgan talabalariga sertifikatlari samimiy tilaklar ila tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yigʻilishi kun tartibidan oʻrin olgan masalalar yuzasidan oʻz ishini davom ettirdi.

On May 30, 2023, the 10th meeting of the Council of Urganch State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
At the beginning of the meeting, diplomas and certificates were ceremoniously awarded to professors and teachers who received academic degrees, and students who won the awards in different contests, including:
Ph.D. diplomas to Gulshoda Khodjayeva and Matluba Yaqubova, teachers of the "Interfaculty Foreign Languages" department of the Faculty of Foreign Philology;
Certificates to the winners of the Republican round of the contest "Mirzo Ulugbek's Successors", students of the Technical Faculty Ogabek Khamrayev, Elbek Rakhimov and Shahzod Matchanov, a student of Chemical Technology;
A diploma to Elbek Rakhimov, a student of the Faculty of Engineering, Architectural Education, Group 201, who won the 1st place in the contest "Yangi O'zbekiston: Ilm qaldirg'ochlari - 2023";
Certificates for students of the university who have passed the competition for "Provincial Governor's Scholarship".