Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev shu yilning 11-17 iyun kunlari Xiva shahrida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Xalqaro kimyo olimpiadasini oʻtkazishda faol ishtirok etgan UrDU Xorijiy filologiya fakultetining bir guruh koʻngilli tarjimon talabalari hamda Jismoniy madaniyat fakultetining iqtidorli yoshlari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda universitet rektori ushbu olimpiada borasida talabalar bilan erkin muloqot olib bordi. Yoshlarni fikrlarini tingladi. Jarayonlarda oʻz bilim va salohiyati bilan namunali ishtirok etganligi, olimpiadani yuqori saviya tashkilda etishdagi ishtiroklari uchun minnatdorchilik bildirdi.

Today, Rector of Urganch State University Bahrom Abdullayev held a meeting with a group of volunteer translator students of the Faculty of Foreign Philology of UrSU and talented young people of the Faculty of Physical Culture, who took an active part in holding the International Chemistry Olympiad named after Abu Rayhon Beruni in Khiva on June 11-17 of this year.
At the meeting, the rector of the university freely communicated with the students about this Olympiad. He listened to the opinions of young people, and expressed gratitude for his exemplary participation in the proceedings with his knowledge and potential, and for his participation in organizing the Olympiad at a high level.