Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev shu yilning 11-17 iyun kunlari Xiva shahrida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Xalqaro kimyo olimpiadasini oʻtkazishda faol ishtirok etgan UrDU Xorijiy filologiya fakultetining bir guruh koʻngilli tarjimon talabalari hamda Jismoniy madaniyat fakultetining iqtidorli yoshlari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda universitet rektori ushbu olimpiada borasida talabalar bilan erkin muloqot olib bordi. Yoshlarni fikrlarini tingladi. Jarayonlarda oʻz bilim va salohiyati bilan namunali ishtirok etganligi, olimpiadani yuqori saviya tashkilda etishdagi ishtiroklari uchun minnatdorchilik bildirdi.

Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев провел встречу с группой студентов-волонтеров-переводчиков факультета Иностранной филологии УрГУ и талантливой молодежи факультета Физической культуры, принявших активное участие в проведении Международной химической олимпиады им. после Абу Райхона Беруни в Хиве 11-17 июня с.г.
На встрече ректор вуза свободно пообщался со студентами об этой олимпиаде. Он выслушал мнение молодежи, и выразил благодарность за образцовое участие в работе с его знаниями и потенциалом, и за его участие в организации олимпиады на высоком уровне.