2023-yil 20-iyun kuni Urganch davlat universitetida Bioinjeneriya va oziq-ovqat fakultetining 1-3 kurs talabalari ishtirokida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Unda UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov soʻzga chiqib, yurtimizda yoshlarni har tomonlama qoʼllab-quvvatlash, ijtimoiy himoya qilish, oliy taʼlim olishlari uchun yaratilayotgan sharoitlar, universitetda “Yoshlar oyligi” doirasida olib borilayotgan ishlar maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar, yoshlar maʼnaviyatini shakllantirish borasidagi muhim masalalar haqida soʻz yuritdi.
UrDU rektori maslahatchisi R.Sharipov yoshlar orasida uchrashi mumkin boʻlgan turli yot va buzgʻunchi gʻoyalarni oldini olish boʻyicha fikr-mulohazalarini bildirdi, yoshlarga bu borada tegishli tavsiyalar berdi.

On June 20, 2023, a "Leader and Youth" meeting was organized at Urganch State University with the participation of 1-3 year students of the Faculty of Bioengineering and Food.
S. Davletov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual-educational work of UrSU, spoke at it, and gave information about the conditions created for all-round support, social protection, and higher education of young people in our country, the work carried out at the university within the framework of "Youth Month" and spiritual-educational events, spoke about important issues related to the formation of youth spirituality.
R. Sharipov, adviser to the rector of UrSU, expressed his opinion on preventing various foreign and destructive ideas that may be encountered among the youth and gave relevant recommendations to young people in this regard.
The meeting took place in the style of free communication, during which the students received answers to their questions.