2023-yil 20-iyun kuni Urganch davlat universitetida Bioinjeneriya va oziq-ovqat fakultetining 1-3 kurs talabalari ishtirokida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Unda UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov soʻzga chiqib, yurtimizda yoshlarni har tomonlama qoʼllab-quvvatlash, ijtimoiy himoya qilish, oliy taʼlim olishlari uchun yaratilayotgan sharoitlar, universitetda “Yoshlar oyligi” doirasida olib borilayotgan ishlar maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar, yoshlar maʼnaviyatini shakllantirish borasidagi muhim masalalar haqida soʻz yuritdi.
UrDU rektori maslahatchisi R.Sharipov yoshlar orasida uchrashi mumkin boʻlgan turli yot va buzgʻunchi gʻoyalarni oldini olish boʻyicha fikr-mulohazalarini bildirdi, yoshlarga bu borada tegishli tavsiyalar berdi.

20 июня 2023 года в Ургенчском государственном университете была организована встреча «Лидер и молодежь» с участием студентов 1-3 курсов факультета
Биоинженерии и безопасности пищевых продуктов. На нем выступил первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ С. Давлетов, который рассказал об условиях, созданных для всесторонней поддержки, социальной защиты и высшего образования молодежи в нашей стране, работа, проводимая в университете в рамках «Месяца молодежи» и духовно-просветительских мероприятий, рассказала о важных вопросах, связанных с формированием духовности молодежи.
Советник ректора УрГУ Р. Шарипов высказал свое мнение о предупреждении различных инородных и деструктивных идей, которые могут встречаться среди молодежи, и дал соответствующие рекомендации молодежи в связи с этим.
Встреча прошла в стиле свободного общения, в ходе которой студенты получили ответы на интересующие их вопросы.