Bugun, 21-iyun kuni Oʻzbekiston Respublikasi Din ishlari boʻyicha qoʻmita vakili A.Palvanov, UrDU Birinchi prorektori S.Davletov hamda rektor maslahatchisi R.Sharipovlar universitet Madaniyat saroyida talaba-yoshlar bilan uchrashib, din va vijdon erkinligi masalalari, bugungi tahlikali zamonda yoshlarning turli yot gʻoyalarga taʼsiriga tushib qolmasligi, Vatan taqdiriga daxldorlik hissi, internet va uyali aloqa vositalaridan to'g'ri foydalanish madaniyati borasida maʻruza qildilar.
Shundan soʻng, Oʼzbekiston Kinomatografiya agentligi tomonidan taqdim qilingan «Ayol qismati» kinofilmi UrDU Pedagogika fakulteti talabalari e'tiborida bo‘ldi.
Filmning universitet barcha fakultetlari talabalari va professor-o‘qituvchilariga namoyishi davom etadi.

Today, on June 21, A. Palvanov, the representative of the The Committee for Religious Affairs under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, S. Davletov, the First Vice-Rector of UrSU, and R. Sharipov, the Rector's Advisor, met with students and young people in the Palace of Culture of the University, and discussed the issues of freedom of religion and conscience, preventing young people from falling under the influence of various strange ideas in today's dangerous times, the feeling of belonging to the fate of the Motherland, the culture of proper use of the Internet and mobile communication tools.
After that, the film "Women's Fate" presented by the Cinematography Agency of Uzbekistan was shown to the students of the Faculty of Pedagogy of UrSU.
The screening of the film will continue for students and professors of all faculties of the university.