Joriy yil 11-aprel kuni davlatimiz rahbari raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosi doirasida Urganch davlat universitetiga Shovot tumanida yashovchi qizil toifaga kiruvchi yoshlar biriktirilgan edi.
Shu asosda universitet rektori Baxrom Abdullayev Birinchi prorektor Sanjar Davletov bilan birgalikda UrDUga biriktirilgan shovotlik yoshlardan biri, Shohida Egamberganovaning xonadonida bo‘lishdi.
Shohida Egamberganova Shovot tumani “Qoʻshkoʻpir” mahallasida istiqomat qiladi. Tashrif doirasida uning qiziqishi va ehtiyojlaridan kelib chiqib, oʻzini –oʻzi bandligini taʼminlash maqsadida tikuv mashinasi taqdim qilindi.

On April 11 of this year, young people belonging to the red category living in the Shavat district were assigned to the Urganch State University as part of the implementation of the tasks given at the meeting of video selectors held under the chairmanship of the head of our state.
On this basis, the rector of the university Bakhrom Abdullayev together with the first vice-rector Sanjar Davletov visited the house of Shohida Egamberganova, one of the young people from Shovat attached to UrSU.
Shohida Egamberganova lives in "Koshkopir" neighborhood of Shavot district. As part of the visit, based on his interest and needs, a sewing machine was presented in order to ensure self-employment.