Joriy yil 11-aprel kuni davlatimiz rahbari raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosi doirasida Urganch davlat universitetiga Shovot tumanida yashovchi qizil toifaga kiruvchi yoshlar biriktirilgan edi.
Shu asosda universitet rektori Baxrom Abdullayev Birinchi prorektor Sanjar Davletov bilan birgalikda UrDUga biriktirilgan shovotlik yoshlardan biri, Shohida Egamberganovaning xonadonida bo‘lishdi.
Shohida Egamberganova Shovot tumani “Qoʻshkoʻpir” mahallasida istiqomat qiladi. Tashrif doirasida uning qiziqishi va ehtiyojlaridan kelib chiqib, oʻzini –oʻzi bandligini taʼminlash maqsadida tikuv mashinasi taqdim qilindi.

11 апреля текущего года молодые люди, относящиеся к красной категории, проживающие в Шаватском районе, в рамках реализации задач, данных на собрании видеоселекторов, проведенном под председательством главы нашего состояние.
Исходя из этого, ректор университета Бахром Абдуллаев вместе с первым проректором Санджаром Давлетовым посетили дом Шохиды Эгамбергановой, одной из прикомандированных к УрГУ молодых людей из Шовата.
Шохида Эгамберганова проживает в микрорайоне «Кошкопир» Шавотского района. В рамках визита, исходя из его интереса и потребностей, была подарена швейная машина для обеспечения самозанятости.