Urganch davlat universitetida “Yoshlar oyligi” doirasida “Yangi Oʻzbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida joriy yilning 24-26 iyun kunlariga moʻljallangan Urganch davlat universiteti va Farg‘ona politexnika instituti talabalari o‘rtasidagi xalqaro “Talabalar festivali” start oldi.
Ayni kunlarda universitetimizda xalqaro ilmiy tadqiqot amaliyotini o'tash maqsadida boʻlib turgan AQSH ning Kaliforniya davlat universiteti talabalarining ishtiroki ushbu festivalga xalqaro maqomini bermoqda.
Bugun Farg‘ona politexnika instituti talabalaridan iborat festival ishtirokchilarini kutib olish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov ishtirokchilar bilan uchrashib, festival kun tartibi bilan yaqindan tanishtirdi.

Международный «Студенческий фестиваль» между студентами Ургенчского государственного университета и Ферганского политехнического института, запланированный на 24-26 июня текущего года, стартовал под лозунгом «Молодежь Нового Узбекистана, объединимся!» в рамках «Месяца молодежи» в Ургенчском государственном университете.
Участие студентов Калифорнийского государственного университета США, находящихся в настоящее время в нашем университете для прохождения международной научно-исследовательской практики, придает этому фестивалю международный статус.
Сегодня состоялась торжественная церемония встречи участников фестиваля, состоящих из студентов Ферганского политехнического института. Первый проректор УрГУ С. Давлетов встретился с участниками и ознакомил их с программой фестиваля.