Unda UrDUning barcha prorektorlari qatnashib, oʻz yoʻnalishlari doirasida Urganch davlat universitetida amalga oshirilayotgan ishlar haqida mehmonlarni tanishtirdi. Oʻz navbatida fargʻonalik talabalarni qiziqtirgan savollariga javob berishdi. Talabalarning savollari, asosan, xorijiy grant loyihalar, amaliyot jarayonlari, talabalarni boʼsh vaqtini mazmunli tashkil etishga qaratilgan maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar hamda universitetda talabalarga yaratilgan sharoitlarga qaratildi.
Erkin va qizgʼin tus olgan muloqot mobaynida har ikkala oliygoh talabalari oʼzaro fikr almashish imkoniga ega boʼlishdi.
Eslatib oʼtamiz, ushbu festivalda 10 dan ortiq xorijlik, Fargʻona politexnika institutidan 40 nafar shuningdek, Urganch davlat universiteti hamda viloyatdagi boshqa oliy ta’lim muassasalaridan talaba-yoshlar ishtirok etmoqda.

После церемонии открытия фестиваля состоялся открытый диалог между руководством Ургенчского государственного университета и участниками фестиваля.
В нем приняли участие все проректоры УрГУ, которые ознакомили гостей с работой, проводимой в Ургенчском государственном университете в рамках своих направлений. В свою очередь, они ответили на вопросы студентов из Ферганы. Вопросы студентов в основном касались зарубежных грантовых проектов, процессов практики, духовно-просветительской деятельности, направленной на содержательную организацию свободного времени студентов, и условий, созданных для студентов в вузе.
Студенты обоих вузов имели возможность обменяться идеями в ходе свободного и живого диалога.
Напомним, что в этом фестивале принимают участие более 10 иностранцев, 40 студентов Ферганского политехнического института, Ургенчского государственного университета и других высших учебных заведений области.