2023-yilning 26-iyun kuni “Global ta’lim va yoshlar” mavzusidagi xalqaro talabalar festivali doirasida ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi. Konferensiyani Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev kirish so‘zi bilan ochib, anjuman ishiga muvaffaqiyat tiladi. Shundan so‘ng, AQSHning Kaliforniya universiteti professori Z.Ibragimov, universitet ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimovlarning tabrik nutqlari tinglandi. Konferensiya ishiga universitet birinchi prorektori S.Davletov moderatorlik qilib bordi.
Konferensiya avvalida 3 kun davom etgan “Global ta’lim va yoshlar” mavzusidagi xalqaro talabalar festivalida faol ishtirok etgan talaba-yoshlarga sertifikat va esdalik sovg‘alari topshirildi. Shundan so‘ng, talabalarning ma'ruzalari tinglandi. Kunning ikkinchi yarmida anjuman o‘z ishini sho'balarga bo‘lingan holda davom qildirmoqda.

On June 26, 2023, a scientific-practical conference was held as part of the International Student Festival on the theme "Global Education and Youth". Rector of Urganch State University B.Abdullayev opened the conference with an introductory speech and wished success to the work of the conference. After that, the congratulatory speeches of Z. Ibragimov, professor of the University of California, USA, Z. Ibragimov, vice-rector for research and innovations of the university, were heard. The conference was moderated by S. Davletov, the first vice-rector of the university.
At the beginning of the conference, certificates and souvenirs were presented to students who actively participated in the 3-day international student festival on the theme "Global Education and Youth". After that, students' lectures were heard. In the afternoon, the conference continues its work divided into branches.