2023-yil 26-iyun sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining navbatdagi 11-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Har galgi an'anaga muvofiq, Kengash yigʻilishi avvalida yutuqlar e'tirof etilib, rektor universitetning bir guruh professor-oʻqituvchilariga Professor, Dotsent va PhD diplomlarini topshirildi.
"Ilhom" mukofoti mutloq sohibi, "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasi oʻqituvchisi A.Otaboyevga, "Munozara" Respublika tanlovining 2-o'rin sohiblari bo'lgan "Xorijiy o'zbeklar" jamoasi a'zolari va Yoshlar yetakchisi A.Samandarovga hamda "Universiada" sport musobaqalarida 2-o'rinni qo'lga kiritishda qo'shgan hissalari uchun Jismoniy madaniyat fakulteti rahbariyatiga Tashakkurnoma va Diplomlar topshirildi.

On June 26, 2023, the 11th meeting of the Council of Urganch State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
According to the usual tradition, at the beginning of the meeting of the Council, achievements were recognized, and the rector awarded a group of professors and teachers of the university with diplomas of Professor, Associate Professor and PhD.
The absolute owner of the "Ilhom" award, the teacher of the "Uzbek language and literature" department A. Ataboyev, the members of the "Foreign Uzbeks" team and the youth leader A. Samandarov and the leadership of the Faculty of Physical Culture were given letter of thanks and diplomas for their contribution to winning the 2nd place at the Universiade sports competitions.