2023-yil 3-iyul kuni Urganch davlat universiteti hamda Xorazm viloyati Bandlik bosh boshqarmasi hamkorligida boʻsh ish oʻrinlari yarmarkasi tashkil etildi. Yarmarkada viloyatimizning barcha tuman (shahar)lari Aholi bandligiga koʻmaklashish markazlariga qarashli 845 tashkilot va korxonalar oʻzlarining 5777 ta vakant boʻsh ish oʻrinlari bilan qatnashdilar.
Shu kunlarda minglab bitiruvchilar universitetni tamomlab, mehnat bozori sari yo‘l olmoqdalar. Shu munosabat bilan ularga yangi imkoniyatlarni taqdim etish, bandligini ta’minlash maqsadida tashkil etilgan ushbu mehnat yarmarkasi viloyatimizdagi barcha OTM bitiruvchilari uchun ajoyib imkoniyat boʻldi.
2022/2023 o'quv yilida Urganch davlat universitetini jami 8120 nafar talaba o’qishini tamomladi. Yarmarkada universitetimizning 384 nafar talabasi ishlash uchun yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.

3 июля 2023 года совместно с Ургенчским государственным университетом и Главным управлением занятости Хорезмской области была организована ярмарка вакансий. В ярмарке приняли участие 845 организаций и предприятий, входящих в Центры содействия занятости всех районов (городов) нашей области, со своими 5777 вакансиями.
В наши дни тысячи выпускников оканчивают университеты и выходят на рынок труда. В связи с этим данная ярмарка вакансий, которая была организована с целью предоставления им новых возможностей и обеспечения их трудоустройства, стала прекрасной возможностью для всех выпускников высших учебных заведений нашего региона.
Всего в 2022/2023 учебном году Ургенчский государственный университет окончили 8120 студентов. На ярмарке 384 студента нашего вуза выиграли разрешение на работу.