Bugun Urganch davlat universiteti Texnika fakulteti faollar zalida Innovatsion rivojlanish agentligi direktori To‘ychiyev Olimjon Alijonovich universitet talabalari va magistrlari bilan sayyor qabul o‘tkazdi. Talablarning muammolarini o‘rganish, ularga yechim topish, yoshlarning taklif va murojaatlarini tinglash maqsadidagi ushbu ochiq muloqotda masʼul mutasaddilar va universitet rahbariyati ishtirok etdi.
Olimjon To‘ychiyev muloqotda Innovatsion rivojlanish agentligini faoliyati haqida toʼxtaldi. Innovatsion g‘oya va startap loyihalar, grantlarning turlari, grant olish tartiblari haqida maʼlumotlar berdi.
Ushbu sayyor qabulda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollari, muammo va takliflari, o‘z tashabbuslari bilan faol ishtirok etdilar.

Today, the director of the Innovative Development Agency Toychiyev Olimjon Alijonovich held a mobile reception with university students and masters in the culture hall of the Technical Faculty of Urganch State University. Responsible officials and university management took part in this open dialogue aimed at studying the problems of the students, finding solutions to them, and listening to the suggestions and appeals of young people.
Olimjon Toychiyev spoke about the activities of the Innovative Development Agency. He gave information about innovative ideas and start-up projects, types of grants, and procedures for obtaining scholarships.
Young people actively participated in this mobile reception with their questions, problems and suggestions, and their own initiatives.