Bugungi kunda yoshlarning hayotda o‘z o‘rnini topishi uchun sharoitlar yaratish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash eng dolzarb masalaga aylanmoqda. Ushbu xayrli ishlar Urganch davlat universitetiga biriktirilgan qizil toifadagi yoshlar kesimida ham izchil davom etmoqda.
Bugun, 19-iyul kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Birinchi prorektor Sanjar Davletov va bir guruh masʼullar bilan Shovot tumani “Qunduz” MFY da istiqomat qiluvchi Sirojbek To'yliyev hamda Murodbek Qoraqulovlarning xonadonlarida boʻldi.
Tashrif chog'ida rektor yoshlar bilan samimiy suhbat qurib, ularni qiynayotgan muammolari, qiziqishlari haqida so'radi. Ijtimoiy ahvolini oʻrgandi. Mavsumiy ishlar bilan band bo'lgan bu yoshlarni bo'sh vaqtlarida ham qo'shimcha daromad topishlariga ko'maklashish maqsadida ularga qishloq xo'jaligi uchun bo'lgan zarur moslamalar taqdim etildi.

Сегодня наиболее актуальным вопросом становится создание условий для того, чтобы молодежь нашла свое место в жизни и всячески поддерживала ее. Эти добрые дела последовательно продолжаются в молодежной секции красной категории при Ургенчском государственном университете.
Сегодня, 19 июля, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев, первый проректор Санжар Давлетов и группа официальных лиц посетили квартиры Сирожбека Тойлыева и Муродбека Каракулова, проживающих в микрорайоне «Кундуз» Шаватского района.
В ходе визита ректор провел искреннюю беседу с молодежью, расспросил их об их проблемах и интересах. Он изучал свой социальный статус. Чтобы помочь этим молодым людям, занятым сезонными работами, получать дополнительный доход в свободное время, им была предоставлена необходимая техника для ведения сельского хозяйства.