2022-2023-oʻquv yilida Urganch davlat universitetini 8120 nafar yigit-qiz muvaffaqiyatli tamomlab, katta hayot ostonasiga qadam qoʻymoqda. Shu munosabat bilan bugun, 29-iyul kuni bitiruv kechasiga bagʻishlangan tantanali diplom topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
Tantanali marosimda UrDU rahbariyati, faxriy professor-oʻqituvchilari, xorijiy hamkor oliy taʼlim muassasalaridan tashrif buyurgan mehmonlar, bitiruvchi talaba-yoshlar va ularning ota-onalari ishtirok etdilar.
Tadbirni universitet rektori Baxrom Abdullayev tabrik soʻzi bilan ochib berdi, yakunlanayotgan o‘quv yilini sarhisob qilib, yoshlarimizning ko‘pgina yo‘nalishlarda o‘zlarining bor qobiliyat va intellektual salohiyatlarini namoyon etib, katta yutuqlarni qo‘lga kiritganliklarini mamnuniyat ila eʼtirof etdi. Yillar davomida egallagan bilimlarini el-yurt ravnaqi yo‘lida sarf qilib, mamlakatimiz rivojiga hissa qo‘shishda hech tolmaslikni, kelgusidagi ishlarida omad yor bo‘lishini tiladi. Oʻzbekiston Respublikasi Davlat madhiyasining yangrashi ushbu tilaklarga yanada qanot boʻldi.
Tadbirda faxriy ustozlar hamda xorijiy mehmonlar jumladan, UrDU faxriy professorlari X.Babajonov va S.Masharipova, AQSHning Kaliforniya davlat universiteti professori Z.Ibragimovlarning bitiruvchi oʻgʻil-qizlar uchun ezgu tilaklari tinglandi. Shuningdek, barcha bitiruvchilar nomidan olti yillik tahsili davomida juda koʻplab yutuqlarga erishgan Lingvistika: ingliz tili bitiruvchi magistranti G.Masharipova oʻzining qalb soʻzlari, minnatdorlik tuygʻularini izhor etdi.
Shundan soʻng, 2022-2023-o‘quv yilining bitiruvchi magistrlariga, bakalavriat bosqichini imtiyozli tugatgan talabalar va qoʻshma taʼlim dasturi asosida oʻqishini tamomlagan yoshlarga musiqa sadolari ostida, ustozlar koʻmagida diplomlari tantanali topshirildi.
Qadrli universitetimiz bitiruvchilari!
Tilagimiz: qay bir joyga, qay bir cho‘qqiga borib qo‘nmangiz, Vatanimiz taraqqiyoti uchun o‘zingizning munosib hissangizni qo‘shadigan mukammal, zabardast qanot egalari bo‘lib, kamol toping. Oq yoʻl!

In the academic year 2022-2023, 8120 young men and women successfully graduated from Urganch State University and are stepping on the threshold of a great life. In this regard, today, July 29, a solemn graduation ceremony was held.
UrSU management, honorary professors and teachers, guests from foreign partner higher education institutions, graduating students and their parents took part in the solemn ceremony.
The event was opened by the rector of the university Bakhrom Abdullayev with a congratulatory speech, summarizing the ending academic year, he acknowledged with pleasure that our young people have achieved great achievements in many areas, showing their full abilities and intellectual potential. He wished that he would continue to contribute to the development of our country by using the knowledge they have acquired over the years for the development of the country and good luck in his future endeavors. The playing of the National Anthem of the Republic of Uzbekistan gave more wings to these wishes.
Honored teachers and foreign guests, including UrSU honorary professors H.Babajonov and S.Masharipova, professor of the California State University of the USA Z.Ibragimov, gave good wishes to the graduating boys and girls at the event. Also, on behalf of all the graduates, G. Masharipova, a graduate student of Linguistics: English, who has achieved many achievements during her six-year studies, expressed her heartfelt words and feelings of gratitude.
After that, graduates of the 2022-2023 academic year, students who completed the bachelor's degree with honors and young people who completed their studies on the basis of the joint education program were solemnly awarded their diplomas to the sound of music and with the support of teachers.
Dear graduates of our university!
Our wish: no matter where you go, where you will land, you will grow up to be perfect, strong wing owners who will make your worthy contribution to the development of our country. Bon Voyage!