2022-2023-oʻquv yilida Urganch davlat universitetini 8120 nafar yigit-qiz muvaffaqiyatli tamomlab, katta hayot ostonasiga qadam qoʻymoqda. Shu munosabat bilan bugun, 29-iyul kuni bitiruv kechasiga bagʻishlangan tantanali diplom topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
Tantanali marosimda UrDU rahbariyati, faxriy professor-oʻqituvchilari, xorijiy hamkor oliy taʼlim muassasalaridan tashrif buyurgan mehmonlar, bitiruvchi talaba-yoshlar va ularning ota-onalari ishtirok etdilar.
Tadbirni universitet rektori Baxrom Abdullayev tabrik soʻzi bilan ochib berdi, yakunlanayotgan o‘quv yilini sarhisob qilib, yoshlarimizning ko‘pgina yo‘nalishlarda o‘zlarining bor qobiliyat va intellektual salohiyatlarini namoyon etib, katta yutuqlarni qo‘lga kiritganliklarini mamnuniyat ila eʼtirof etdi. Yillar davomida egallagan bilimlarini el-yurt ravnaqi yo‘lida sarf qilib, mamlakatimiz rivojiga hissa qo‘shishda hech tolmaslikni, kelgusidagi ishlarida omad yor bo‘lishini tiladi. Oʻzbekiston Respublikasi Davlat madhiyasining yangrashi ushbu tilaklarga yanada qanot boʻldi.
Tadbirda faxriy ustozlar hamda xorijiy mehmonlar jumladan, UrDU faxriy professorlari X.Babajonov va S.Masharipova, AQSHning Kaliforniya davlat universiteti professori Z.Ibragimovlarning bitiruvchi oʻgʻil-qizlar uchun ezgu tilaklari tinglandi. Shuningdek, barcha bitiruvchilar nomidan olti yillik tahsili davomida juda koʻplab yutuqlarga erishgan Lingvistika: ingliz tili bitiruvchi magistranti G.Masharipova oʻzining qalb soʻzlari, minnatdorlik tuygʻularini izhor etdi.
Shundan soʻng, 2022-2023-o‘quv yilining bitiruvchi magistrlariga, bakalavriat bosqichini imtiyozli tugatgan talabalar va qoʻshma taʼlim dasturi asosida oʻqishini tamomlagan yoshlarga musiqa sadolari ostida, ustozlar koʻmagida diplomlari tantanali topshirildi.
Qadrli universitetimiz bitiruvchilari!
Tilagimiz: qay bir joyga, qay bir cho‘qqiga borib qo‘nmangiz, Vatanimiz taraqqiyoti uchun o‘zingizning munosib hissangizni qo‘shadigan mukammal, zabardast qanot egalari bo‘lib, kamol toping. Oq yoʻl!

Выпускникам Ургенчского государственного университета вручены дипломы
В 2022-2023 учебном году 8120 юношей и девушек успешно окончили Ургенчский государственный университет и переступают порог большой жизни. В связи с этим сегодня, 29 июля, состоялась торжественная церемония вручения дипломов.
В торжественной церемонии приняли участие руководство УрГУ, почетные профессора и преподаватели, гости из зарубежных вузов-партнеров, студенты-выпускники и их родители.
Открыл мероприятие ректор университета Бахром Абдуллаев поздравительной речью, подводя итоги завершившегося учебного года, он с удовлетворением признал, что наша молодежь достигла больших успехов во многих областях, в полной мере проявив свои способности и интеллектуальный потенциал. Он пожелал и в дальнейшем вносить свой вклад в развитие нашей страны, используя приобретенные за эти годы знания для развития страны, и удачи в дальнейших начинаниях. Эти пожелания были исполнены под звуки Государственного гимна Республики Узбекистан.
С добрыми пожеланиями в адрес выпускников выступили заслуженные преподаватели и иностранные гости, в том числе почетные профессора УрГУ Х.Бабаджонов и С.Машарипова, профессор Калифорнийского государственного университета США З.Ибрагимов. Также от имени всех выпускников с приветственным словом выступила Г. Машарипова, аспирантка кафедры лингвистики: Английский язык, добившаяся многих успехов за шесть лет обучения, выразила свои искренние слова и чувства благодарности.
Затем под звуки музыки и при поддержке преподавателей были торжественно вручены дипломы выпускникам 2022-2023 учебного года, студентам, окончившим бакалавриат с отличием, и молодым людям, завершившим обучение по программе совместного обучения.
Дорогие выпускники нашего университета!
Наше пожелание: куда бы вы ни пошли, где бы вы ни приземлились, вы вырастете совершенными, сильными хозяевами, которые внесут свой достойный вклад в развитие нашей страны. Счастливого пути!