2023-yil 3-avgust kuni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov Urganch shahrida test sinovlari boʻlib oʻtayotgan “Yoshlik” sport majmuasi hamda Urganch davlat universitetiga biriktirilgan abituriyentlar ota-onalarining kutish joyida boʻlib, sharoitlarni koʻzdan kechirdi.
Abituriyenlarni qo‘llab-quvvatlash ilinjida kelgan ota-onalar bilan suhbat qilgan I.Abdurahmonov ta’lim-tarbiya, avvalo, oiladan boshlanishini ta’kidlab, al-Xorazmiy avlodlarini yetkazib berayotganliklari uchun ularga minnatdorlik bildirdi. O‘z navbatida, ota-onalar ham yaratilgan qulayliklar va e’tibor uchun tashakkur aytishdi.
Shu bilan birgalikda, I.Abdurahmonov UrDU “Volontyorlar guruhi” aʼzolari tomonidan ota-onalarni kayfiyatini koʻtarish uchun tashkil etilgan yutuqli oʻyinni kuzatib, gʻolibni aniqlashda yordamlashdi.

On August 3, 2023, the Minister of Higher Education, Science and Innovation Ibrahim Abdurahmanov visited the waiting area of the parents of the applicants attached to the "Youth" sports complex and the Urganch State University, where tests are being held in the city of Urganch, and inspected the conditions.
Speaking with the parents who came to support the entrants, I. Abdurahmanov emphasized that education begins with the family, and expressed his gratitude to them for bringing up al-Khorazmi generations. In turn, the parents thanked for the comfort and attention.
At the same time, I. Abdurahmonov helped determine the winner by watching the winning game organized by the members of the "Volunteer group" of UrSU to raise the mood of parents.