Bugungi kunda Urganch davlat universitetida 3100 sigʻimga ega talabalar turar joyi kompleksi mavjud. Shundan 800 oʻrin 1-kursga qabul qilinadigan talabalar va ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlar uchun ajratib qoʻyilgan. Qolgan 2300 oʻrin my.urdu.uz platformasi orqali onlayn ariza bergan talabalarga taqsimlab berildi.
Hozirda Urganch davlat universiteti talabalarini TTJ va ijara bilan taʼminlash boʻyicha shtab tashkil etilgan boʻlib, yangi o'quv yili boshlanish davrida talabalarning yashash joy qidirib sarson bo'lmasliklarini oldini olish maqsadida shtab aʼzolari tomonidan ehtiyoji bor talabalar uchun ijara xonadonlari ro'yxati shakllantirilib, tavsiya etilgan. Yangi o'quv yili boshidan ularni ijara xonadonlariga joylash choralari ko'riladi.

В Ургенчском государственном университете ведется работа по обеспечению жильем студентов
Сегодня Ургенчский государственный университет располагает студенческим жилым комплексом, рассчитанным на 3100 мест. Из них 800 мест зарезервировано для студентов, поступивших на 1 курс, и молодежи, нуждающейся в социальной защите. Остальные 2300 мест были выделены студентам, подавшим заявки в режиме онлайн через платформу my.urdu.uz.
В настоящее время создан штаб по предоставлению и аренде жилья студентам Ургенчского государственного университета, и для того, чтобы в начале нового учебного года студентам не пришлось скитаться в поисках жилья, члены штаба сформировали и рекомендовали список съемных квартир для нуждающихся студентов. С начала нового учебного года будут приняты меры по их размещению в арендованных квартирах.