Bugun 2023/2024-oʻquv yilida Urganch davlat universitetida oʻqish istagini bildirgan va hujjat topshirgan TEXNIKUM bitiruvchilari uchun suhbat jarayonlari boshlandi.
Ayni vaqtda suhbat jarayonlari bakalavriatning 14 ta taʼlim yoʻnalishi boʻyicha oʻtkazilmoqda.
Rektor buyrug‘i bilan 9 nafardan kam bo‘lmagan tarkibda Suhbat komissiyasi tarkibi shakllantirilgan.
Suhbat komissiyasi tarkibi asosiy ish beruvchi bo‘lgan tashkilotlar, idoralar mas’ul xodimlari, sohaga taalluqli texnikumning malakali o‘qituvchisi va boshqa OTMning tegishli soha bo‘yicha professor-o‘qituvchilaridan iborat tarkibda shakllantirilgan.

Today, interview processes for technical school graduates who expressed their desire to study at Urganch State University in the 2023/2024 academic year and submitted documents began.
At the moment, interview processes are being held in 14 educational areas of the bachelor's degree.
By the order of the rector, the members of the Interview Commission were formed with no less than 9 members.
The members of the interview Commission were formed by the main employer organizations, responsible employees of the departments, qualified teachers of the technical school related to the field, and professors and teachers of other HEIs in the relevant field.