Bugun, 30-avgust kuni Urganch davlat universitetiga ikkinchi va undan keyingi ta’limning bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga hujjat topshirgan abituriyentlar uchun suhbat o‘tkazish jarayonlari davom etmoqda.
Ikkinchi va undan keyingi oliy ta'lim olish uchun hujjat topshirgan talabgorlarni suhbat asosida talabalikka qabul qilish uchun barcha tashkiliy choralar koʻrildi.
Bugun UrDU rektori B.Abdullayev hamda qabul komissiyasi masʼul kotibi J.Ruzimov Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar boʻyicha) sirtqi ta’lim yo‘nalishiga hujjat topshirgan talabgorlar bilan suhbatda bo‘ldilar. Ushbu yo‘nalishga 836 nafar talabgor ariza bergan boʻlib, abituriyentlarni guruhlarga boʻlgan holda uchrashuvlar belgilangan talablarga mos tarzda oʻtkazilmoqda.

Today, on August 30, the process of conducting interviews for applicants who applied to Urganch State University for bachelor's degrees of second and further education continues.
All organizational measures were taken to admit applicants who applied for second and subsequent higher education to the studentship on the basis of an interview.
Today, UrSU rector B. Abdullayev and J. Ruzimov, secretary in charge of the admissions commission, had a conversation with applicants who applied for the part-time study program in Economics (by branches and sectors). 836 applicants have applied for this course, and the meetings are being held in accordance with the established requirements, dividing the applicants into groups.