Bugun, 30-avgust kuni Urganch davlat universitetiga ikkinchi va undan keyingi ta’limning bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga hujjat topshirgan abituriyentlar uchun suhbat o‘tkazish jarayonlari davom etmoqda.
Ikkinchi va undan keyingi oliy ta'lim olish uchun hujjat topshirgan talabgorlarni suhbat asosida talabalikka qabul qilish uchun barcha tashkiliy choralar koʻrildi.
Bugun UrDU rektori B.Abdullayev hamda qabul komissiyasi masʼul kotibi J.Ruzimov Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar boʻyicha) sirtqi ta’lim yo‘nalishiga hujjat topshirgan talabgorlar bilan suhbatda bo‘ldilar. Ushbu yo‘nalishga 836 nafar talabgor ariza bergan boʻlib, abituriyentlarni guruhlarga boʻlgan holda uchrashuvlar belgilangan talablarga mos tarzda oʻtkazilmoqda.

Сегодня, 30 августа, продолжается процесс проведения собеседования с абитуриентами, подавшими документы в Ургенчский государственный университет на бакалавриат второго и последующего образования.
Проведены все организационные мероприятия по зачислению абитуриентов, подавших заявления на получение второго и последующего высшего образования, в студенты на основе собеседования.
Сегодня ректор УрГУ Б. Абдуллаев и ответственный секретарь приемной комиссии Ж. Рузимов провели беседу с абитуриентами, подавшими заявления на заочную форму обучения по направлению "Экономика" (по отраслям и секторам). Заявления на этот курс подали 836 абитуриентов, и встречи проходят в соответствии с установленными требованиями, с разделением абитуриентов на группы.