Bugun, 8-sentabr kuni UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i H.Shihovaning Xorijiy filologiya fakulteti 1-kurs ingliz, nemis, fransuz tili yoʻnalishlari talabalari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda oliy ta’lim sohasini “Korrupsiyasiz soha”ga aylantirish borasida qator tizimli ishlar amalga oshirilayotganligi haqida gapirildi. Universitet oʻqituvchilari va talabalari korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda boʻlishlari lozimligi ta’kidlanib, oliygoh ostonasiga yangi qadam qoʻygan talabalar chuqur ilm egallashga, halol baho olishga chaqirildi.
Shuningdek, bugun Fizika -matematika fakultetida ham 1-bosqichga qabul qilingan fizika, matematika, KIDT(masofaviy) yo'nalishlari talabalari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda fakultet dekani, dots. J.Xoʻjamov, Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, dots. Sh.Nurullayeva, fakultet dekan maslahatchisi B.Jabbarova va tyutorlar talabalar bilan universitet ichki tartib-qoidalari, Odob-axloq kodeksi, kiyinish va muomala madaniyati borasida suhbat olib bordilar.
Fakultetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida gapirildi, darslardan soʻng yoshlarning boʼsh vaqtini mazmunli tashkil etish uchun 17 yo'nalishda tashkil etilgan to'garaklar haqida maʼlumot berildi.
Xotin-qizlar maslahat kengashining "Qizlarjon","Orasta qizlar" klublariga sardorlar saylash masalalariga ham to'xtalib o'tildi.

Сегодня, 8 сентября, отдел управления по противодействию коррупции системы «Комлаенс контроль»УрГУ Х. Шихова встретилась со студентами 1 курса английского, немецкого и французского языков факультета Иностранной филологии.
На встрече было сказано, что проводится ряд системных работ по превращению сферы высшего образования в "Отрасль, свободную от коррупции". Было подчеркнуто, что преподаватели и студенты вуза должны иметь бескомпромиссное отношение к коррупции, а студенты, сделавшие новый шаг на пороге вуза, призваны приобрести глубокие знания и получить честные оценки.
Сегодня состоялась встреча со студентами курсов физики, математики, информатики и программного обеспечения (заочное обучение), поступившими на 1-й курс Физико-математического факультета. Декан факультета, доц. Ходжамов Ж., председатель Консультативного совета женщин и девушек, доц. Ш.Нуруллаева, советник декана факультета Б.Джаббарова и преподаватели побеседовали со студентами о внутренних распорядках университета, этическом кодексе, культуре одежды и поведения.
Рассказывали об условиях, созданных для студентов на факультете, а после занятий была дана информация о организованных по 17 направлениям клубах для содержательной организации свободного времени молодежи.
Обсуждался также вопрос подбора капитанов клубов «Кизларжон» и «Ораста кизлар» Женского консультативного совета.