Bugun, 8-sentabr kuni UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i H.Shihovaning Xorijiy filologiya fakulteti 1-kurs ingliz, nemis, fransuz tili yoʻnalishlari talabalari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda oliy ta’lim sohasini “Korrupsiyasiz soha”ga aylantirish borasida qator tizimli ishlar amalga oshirilayotganligi haqida gapirildi. Universitet oʻqituvchilari va talabalari korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda boʻlishlari lozimligi ta’kidlanib, oliygoh ostonasiga yangi qadam qoʻygan talabalar chuqur ilm egallashga, halol baho olishga chaqirildi.
Shuningdek, bugun Fizika -matematika fakultetida ham 1-bosqichga qabul qilingan fizika, matematika, KIDT(masofaviy) yo'nalishlari talabalari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda fakultet dekani, dots. J.Xoʻjamov, Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, dots. Sh.Nurullayeva, fakultet dekan maslahatchisi B.Jabbarova va tyutorlar talabalar bilan universitet ichki tartib-qoidalari, Odob-axloq kodeksi, kiyinish va muomala madaniyati borasida suhbat olib bordilar.
Fakultetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida gapirildi, darslardan soʻng yoshlarning boʼsh vaqtini mazmunli tashkil etish uchun 17 yo'nalishda tashkil etilgan to'garaklar haqida maʼlumot berildi.
Xotin-qizlar maslahat kengashining "Qizlarjon","Orasta qizlar" klublariga sardorlar saylash masalalariga ham to'xtalib o'tildi.

Today, on September 8, H. Shihova, the head of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control" of UrSU, met with the students of the 1st-year English, German and French languages of the Faculty of Foreign Philology.
At the meeting, it was said that a number of systematic works are being carried out to transform the higher education sector into a "corruption-free sector". It was emphasized that the teachers and students of the university should have an uncompromising attitude against corruption, and the students who took a new step on the threshold of the university were called to acquire deep knowledge and get honest grades.
Today, a meeting was held with students of physics, mathematics, Computer Science and Software (distance learning) courses who were admitted to the 1st-year at the Faculty of Physics and Mathematics. The dean of the faculty, Assoc. J. Khojamov, Chairman of the Advisory Council of Women and Girls, Assoc. Sh.Nurullayeva, faculty dean's advisor B.Jabbarova and tutors talked with students about internal procedures of the university, code of ethics, dress and behavior culture.
They talked about the conditions created for students at the faculty, and after the classes, information was given about the clubs organized in 17 directions to meaningfully organize the free time of the youth.
The issue of the selection of captains for the "Qizlarjon" and "Orasta qizlar" clubs of the Women's Advisory Council was also discussed.