Film namoyishi avvalida Oʻzbekiston Respublikasi Din ishlari boʻyicha qoʻmita vakillari tomonidan yoshlar uchun ibratli maʼruzalar qilindi.
Ushbu badiiy filmda «Mehr» operatsiyasi doirasida Suriyadan olib kelingan ayollardan birining ayanchli taqdiri «Sojida» timsolida juda taʼsirli yoritilgan. Filmning mazmun-mohiyatida inson qadri, Vatan sog‘inchi, tinchlik va farovonlikning qanchalik bebaho neʼmat ekanligi to‘liq ochib berilgan.
Eng muhimi, voqealar jonli va taʼsirchan tarzda tomoshabinga yetkazilgan. Filmdagi daxshatli voqealar, to‘g‘ri yo‘lidan adashganlar qismati yoshlarga namuna sifatida Urganch davlat universitetining barcha fakultetlari talabalari va professor-o‘qituvchilariga namoyish etilmoqda.

Перед показом фильма представители Комитета по делам религии Республики Узбекистан прочитали для молодежи поучительные лекции.
В этом художественном фильме очень впечатляюще освещена печальная судьба одной из женщин, привезенных из Сирии в рамках операции "Мехр", в образе Сожиды. По сути фильма в полной мере раскрывается, насколько человеческая ценность, тоска по дому, мир и благополучие являются бесценными благами.
Самое главное, что события переданы зрителям ярко и впечатляюще. Страшные события фильма, судьба тех, кто сбился с правильного пути, показаны студентам и преподавателям всех факультетов УрГУ в качестве примера для молодежи.