Har bir insonning yetuk kasb egasi bo‘lib jamiyatda o‘z o‘rnini topishida ustozlarning o‘rni juda katta. Ta’lim sohasida uzoq yillar mehnat qilib, oliy dargohining rivojlanishiga oʼz hissasini qoʼshib, yosh avlod ta’lim-tarbiyasiga umrini bagʼishlagan fidoiy ustozlarimizni qancha eʼzozlasak kamlik qiladi.
Bugun ana shunday salohiyatli va jonkuyar ustozlarimizning holidan xabar olish hamda ularga hurmat-ehtirom ko‘rsatish maqsadida Respublika ishchi guruh vakillari va Urganch davlat universitetining bir guruh rahbar xodimlari universitetning faxriy ustozlari, tabarruk 74 yoshni qarshilagan professor B.Ruzmetov hamda 70 yosh bilan yuzlashgan faxriy ustoz X.Tangriyevalarning xonadonlarida boʻldilar.

The role of teachers is very important for every person to find his place in society as a mature professional. How much we honor our selfless teachers who worked for many years in the field of education, contributed to the development of the university, and devoted their lives to the education of the young generation.
Today, in order to find out about the condition of our potential and passionate teachers and to show respect to them, representatives of the Republican working group and a group of senior staff of Urganch State University visited the homes of their honorary teachers of the university, Professor B. Ruzmetov, who celebrated his 74th birthday, and Honorary Teacher Kh. Tangriyeva, who turned 70 years old.