Joriy yil 21-sentabr kuni Xorazm viloyatidagi fuqarolarning muammolarini joyida hal qilish, oliy ta′lim muassasalari talabalari, abituriyentlar va ularning ota-onalarining soha bo‘yicha mavjud muammolarini muhokama qilish va yechimini aniqlash maqsadida Oliy ta′lim, fan va innovatsiyalar vazirligi masʼul xodimi F.Farxodov, Xorazm viloyati Oliy ta′lim, fan va innovatsiyalar vazirligi boshqarmasi boshlig'i O.Otamurotov, Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev hamda Urganch davlat pedagogika instituti rektori F.Madrahimovalar ishtirokida Xiva pedagogika kolleji binosida Sayyor qabul o‘tkazildi.
Fuqarolarimizdan, asosan, ijtimoiy himoya, turar bilan ta’minlash, ishga joylashish, oʻquv va maʻnaviy-maʻrifiy masalalari boʻyicha 20 dan ortiq murojaatlar kelib tushdi va joyida ijobiy hal etildi.

On September 21 of this year, a mobile reception was held in the building of Khiva Pedagogical College with the participation of the Official of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations F. Farkhodov, Head of Department of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations of Khorezm Region O. Otamurotov, Rector of Urganch State University B. Abdullayev and Rector of Urganch State Pedagogical Institute F. Madrahimova in order to solve the problems of citizens of Khorezm region on the spot, to discuss and find solutions to the problems of students of higher education institutions, applicants and their parents in the field.
More than 20 appeals were received from our citizens, mainly on social protection, housing, employment, educational and spiritual-educational issues, and they were positively resolved on the spot.