Joriy yil 21-sentabr kuni Xorazm viloyatidagi fuqarolarning muammolarini joyida hal qilish, oliy ta′lim muassasalari talabalari, abituriyentlar va ularning ota-onalarining soha bo‘yicha mavjud muammolarini muhokama qilish va yechimini aniqlash maqsadida Oliy ta′lim, fan va innovatsiyalar vazirligi masʼul xodimi F.Farxodov, Xorazm viloyati Oliy ta′lim, fan va innovatsiyalar vazirligi boshqarmasi boshlig'i O.Otamurotov, Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev hamda Urganch davlat pedagogika instituti rektori F.Madrahimovalar ishtirokida Xiva pedagogika kolleji binosida Sayyor qabul o‘tkazildi.
Fuqarolarimizdan, asosan, ijtimoiy himoya, turar bilan ta’minlash, ishga joylashish, oʻquv va maʻnaviy-maʻrifiy masalalari boʻyicha 20 dan ortiq murojaatlar kelib tushdi va joyida ijobiy hal etildi.

21 сентября текущего года в здании Хивинского педагогического колледжа состоялась выездная приемная с участием сотрудника Министерства высшего образования, науки и инноваций Ф. Фарходова, начальника отдела Министерства высшего образования, науки и инноваций Хорезмской области О. Отамуротова, ректора Ургенчского государственного университета Б. Абдуллаев и ректор Урганчского государственного педагогического института Ф. Мадрахимова с целью решения проблем жителей Хорезмской области на месте, обсуждения и поиска решений проблем студентов вузов, абитуриентов и их родителей на местах.
От наших граждан поступило более 20 обращений, в основном по вопросам социальной защиты, жилья, трудоустройства, образования и духовно-просветительской деятельности, которые были положительно решены на месте.