Shahrimiz markazidagi “Yoshlik” sport majmuasida tashkil etilgan ushbu ikki kunlik koʻrgazmada universitetning 25 nomdagi 50 dan ortiq sotuvga tayyor mahsulotlari namoyish etildi va stentlarimiz Respublikamizning turli hududlaridan kelgan nufuzli mehmonlarda katta qiziqish uygʻotdi.
Ayniqsa, Navoiy kon-metallurgiya kombinati AJ bosh direktori, O‘zbekiston Qahramoni Q.Sanaqulov universitetning eng yaxshi innovatsion ishlanmalarini keng doirada ishlab chiqarishga har tomonlanma ko‘maklashish va ushbu mahsulotlarni birinchi galda kombinatga sotib olish istagini bildirdi.
Ko‘rgazma yakunida Urganch davlat universiteti “INNOVATSION MAHSULOT SOHIBI" nominatsiyasi g‘olibi deb e’lon qilindi va viloyat hokimining Diplomi va qimmatbaho sovg‘alari bilan taqdirlandi. Shuningdek, universitetning Xorazm Innovatsion texnoparki yarmarkada faol ishtiroki uchun viloyat hokimi Tashakkurnomasini qo‘lga kiritdi.

На этой двухдневной выставке, организованной в спорткомплексе "Ёшлик" в центре нашего города, было представлено более 50 готовых к продаже изделий университета по 25 наименованиям, и наши экспозиции вызвали большой интерес у высоких гостей из различных регионов нашей республики.
В частности, главный директор ОАО "Навоийский горно-металлургический комбинат", Герой Узбекистана К. Санакулов выразил желание всемерно поддерживать производство лучших инновационных разработок университета и закупать эту продукцию в первую очередь для комбината.
По итогам выставки Ургенчский государственный университет был объявлен победителем в номинации "ПОБЕДИТЕЛЬ ИННОВАЦИОННОГО ПРОДУКТА" и награжден дипломом и ценными подарками от хокима области. Хорезмский инновационный технопарк университета также получил благодарственное письмо от хокима области за активное участие в выставке.