Urganch davlat universitetida ustozlar kuniga bagʻishlangan bayram dasturi boʻlib oʻtdi
Dunyodagi minglab kasblar orasida eng buyuk kasb – bu o’qituvchilik kasbidir. Chunki, o’qituvchilik toki hayot bor ekan, o’zining ma’no-mazmunini va olijanobligini, ahamiyati va hurmatini hech qachon yo’qotmaydi. Bugungi bayram dasturidan oʻrin olgan har bir badiiy chiqishda ana shu oʻzbekona qadriyat mujassam boʻldi.
“1-oktabr –O‘qituvchi  va murabbiylar kuni” munosabati bilan Urganch davlat universitetida  tashkil etilgan bayram tadbirida universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilari, tyutorlari hamda talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Bayram dasturini rektor Baxrom Abdullayev tabrik so‘zi bilan ochib berib, Urganch davlat universitetining koʻp sonli  professor-o‘qituvchilar jamoasini qizgʻin muborakbod etib, kelgusi faoliyatlarida kuch-quvvat tiladi.
Badiiy chiqishlarda Oʼzbek filologiyasi hamda Sport va sanʼat fakultetining bir guruh iqtidorli, isteʼdodli talabalari bor mahorati ila sheʼr va ashulalari, kuy va qoʻshiqlari, goʻzal raqslari bilan tadbir qatnashchilarini dilini xushnud qilib, bayram shukuhini bagʻishladilar.
Tadbir yakunida bir guruh ustozlar ta’lim sohasida samarali mehnat qilib, talaba-yoshlarning zamon talablari asosida kasb-hunar egallashi yo‘lida, ularni yurtga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi fidoiyligi, kelajak avlodga ibrat maktabi bo‘luvchi shijoati uchun faxriy yorliq va Kasaba uyushmasi tomonidan esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.

Among the thousands of professions in the world, the greatest profession is teaching. Because as long as there is life, teaching will never lose its meaning and nobility, importance and respect. This Uzbek value was embodied in every artistic performance included in today's holiday program.
The management of the university, professors, teachers, tutors and students took part in the festive event organized at Urganch State University in connection with "October 1 - Day of Teachers and Coaches".
Rector Bahrom Abdullayev opened the festive program with a congratulatory speech, warmly congratulated the numerous faculty members of Urganch State University and wished them strength in their future activities.
In artistic performances, a group of talented students of Uzbek philology and sports and art faculty delighted the participants with their poems songs, melodies, and beautiful dances.
At the end of the event, a group of teachers were awarded a certificate of honor and a souvenir from the Trade Union for their effective work in the field of education, their selflessness in educating students and young people in the spirit of loyalty to the country, and their courage to become an example school for the future generation.