UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i H.Shihovaning navbatdagi uchrashuvi 6-oktabr kuni Fizika-Matematika fakulteti Matematik injiniring, Matematika hamda Kompyuter ilmlari va dasturlash texnologiyalari yo'nalishlarining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi. Unda fakultet tyutorlari va professor-oʻqituvchilari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda oliy ta’lim sohasini “Korrupsiyasiz soha”ga aylantirish borasida qator tizimli ishlar amalga oshirilayotganligi haqida gapirildi. Universitet oʻqituvchilari va talabalari korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda boʻlishlari lozimligi ta’kidlanib, oliygoh ostonasiga yangi qadam qoʻygan talabalar chuqur ilm egallashga, halol baho olishga chaqirildi.

The next meeting of H.Shihova, head of the department of Anti-Corruption "Compliance Control" of UrSU, was held on October 6 with the 1st year students of the Mathematical Engineering, Mathematics and Computer Science and Programming Technology departments of the Faculty of Physics and Mathematics. Faculty tutors and professors took part in it.
At the meeting, it was said that a number of systematic works are being carried out to transform the higher education sector into a "corruption-free sector". It was emphasized that the teachers and students of the university should have an uncompromising attitude against corruption, and the students who took a new step on the threshold of the university were called to acquire deep knowledge and get honest grades.