UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i H.Shihovaning navbatdagi uchrashuvi 6-oktabr kuni Fizika-Matematika fakulteti Matematik injiniring, Matematika hamda Kompyuter ilmlari va dasturlash texnologiyalari yo'nalishlarining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi. Unda fakultet tyutorlari va professor-oʻqituvchilari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda oliy ta’lim sohasini “Korrupsiyasiz soha”ga aylantirish borasida qator tizimli ishlar amalga oshirilayotganligi haqida gapirildi. Universitet oʻqituvchilari va talabalari korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda boʻlishlari lozimligi ta’kidlanib, oliygoh ostonasiga yangi qadam qoʻygan talabalar chuqur ilm egallashga, halol baho olishga chaqirildi.

6 октября состоялась очередная встреча начальника отдела противодействия коррупции "Комплаенс-контроль" УрГУ Х.Шиховой со студентами 1-го курса кафедр Математической инженерии, математики и информатики и технологии программирования Физико-математического факультета. В нем приняли участие кураторы и преподаватели факультета.
На встрече было отмечено, что в настоящее время ведется планомерная работа по превращению сферы высшего образования в "Безкоррупционный сектор". Было подчеркнуто, что преподаватели и студенты университета должны бескомпромиссно противостоять коррупции, а студентов, переступивших порог вуза, призвали приобретать глубокие знания и получать честные оценки.