Urganch davlat universitetida yangi 2023-2024 o‘quv yili boshlangani munosabati bilan “Ota-onalar kongresi” barcha fakultetlar kesimida o‘tkazilib kelinmoqda. Bugungi “Ota-onalar kongresi” Texnika fakultetiga 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan boʻlib o‘tdi.
UrDU rektori B.Abdullayev tomonidan rektor maslahatchisi R.Sharipov va fakultet dekani M.Qurbonov hamrohligida o‘tkazilgan uchrashuvda universitetning bugungi kundagi faoliyati, ta’lim jarayonlari, talaba-yoshlar uchun yaratilgan zamonaviy sharoitlar haqida ma’lumot berildi. Universitet ichki tartib-qoidalari haqida gapirilib, ta’lim va tarbiya jarayonlari ota-onalar bilan doimiy hamkorlik va hamjihatlikda olib borilishi ta’kidlab o‘tildi.
Talabalarning darslarga o‘z vaqtida qatnashishi va bunda ota-onalar ham befarq bo‘lmasliklari tushuntirildi. O‘z navbatida, ota-onalarning ham takliflari eshitildi.

In connection with the start of the new 2023-2024 academic year at Urganch State University, the "Parents' Congress" is being held in all faculties. Today's "Parents' Congress" was held with parents of students admitted to the 1st year at the Technical Faculty.
At the meeting held by the rector of UrSU B.Abdullayev accompanied by Rector's advisor R.Sharipov and faculty dean M.Gurbanov, information was given about the university's current activities, educational processes, and modern conditions created for students and youth. The internal procedures of the university were discussed, and it was emphasized that education and upbringing processes are carried out in constant cooperation and solidarity with parents.
It was explained that students should attend classes on time and that parents should not be indifferent to this. In turn, suggestions of parents were also heard.