Bugun “Ota-onalar kongresi” Kimyoviy texnologiyalar fakultetida davom etdi. UrDU rektori B.Abdullayev fakultet dekani Sh.Kuramboyev va fakultet professor-oʻqituvchilari bilan birgalikda 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda oliy ta’limdagi islohotlar, erishilgan yutuqlar, talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar, talabalarning darsdan bo’sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishda olib borilayotgan ishlar, universitet ichki-tartib qoidalari, kredit-modul tizimi haqida soʻz yuritildi.
Shuningdek, talabalarning maʼnaviy-axloqiy holatiga salbiy taʼsir koʻrsatuvchi turli huquqbuzarlik va korrupsion holatlarni oldini olishda ota-onalar bilan hamkorlikda ishlash lozimligi haqida taʻkidlanib, ota-onalarning ham fikr-mulohazalari, takliflari tinglandi.

Сегодня на факультете химических технологий продолжился "Родительский конгресс". Ректор УрГУ Б.Абдуллаев вместе с деканом факультета Ш.Курамбоевым, профессорами и преподавателями факультета встретились с родителями студентов, поступивших на 1 курс.
На встрече обсуждались реформы в высшем образовании, достижения, условия, созданные для студентов, проводимая работа по содержательной организации свободного времени студентов, правила внутреннего распорядка университета, кредитно-модульная система.
Также было подчеркнуто, что необходимо взаимодействие с родителями в предотвращении различных нарушений и коррупционных ситуаций, негативно влияющих на моральное и психическое состояние студентов, выслушаны мнения и предложения родителей.