Urganch davlat universiteti jamoasi tomonidan ko‘kalamzorlashtirish, daraxt va butalarni muhofaza qilish, yashil maydonlarni kengaytirish kabi xayrli ishlarni uzviy davomi sifatida “Yashil makon” umummilliy dasturi doirasida, ko‘chat ekish mavsumida oliygoh hududida “Ustozlar bog‘i” tashkil etildi.
Mazkur bog′ga 80 tup olcha va mavsumiy gullar ekildi. Bugun UrDU rektori B.Abdullayev “Ustozlar bog‘i”ni yanada kengaytirish hamda turli manzarali va mevali daraxtlar keltirib ekish borasida mas′ullarga tegishli topshiriqlar berdi.
Darhaqiqat, ushbu ekilayotgan navlar kelgusida universitetimizning koʻrkiga koʻrk qoʻshib, atrof-muhitni yanada koʻkalamzorlashtiradi. Bu esa insonlarga nafaqat yaxshi kayfiyat ulashadi, balki salomatlik uchun ham juda foydali soʻlim maskanga aylanadi. Soyasidan barchamiz birday bahramand boʻlamiz!

Коллектив Ургенчского государственного университета в рамках национальной программы "Зеленое пространство" в период посадочного сезона организовал на территории университета "Учительский сад" как продолжение добрых дел по озеленению, защите деревьев и кустарников, расширению зеленых насаждений.
В этом саду было высажено 80 вишневых деревьев и сезонных цветов. Сегодня ректор УрГУ Б. Абдуллаев дал указания должностным лицам по дальнейшему расширению "Учительского сада" и посадке различных декоративных и плодовых деревьев.
По сути, эти посаженные сорта в будущем придадут красоту облику нашего университета и сделают окружающую среду более зеленой. Это не только подарит людям хорошее настроение, но и станет очень полезным для здоровья местом. Мы все будем наслаждаться тенью!