Ushbu Axborot resurs markazi binosi asosan 2 blokdan, jumladan, 5 qavatli 500 o‘rinli kutubxona binosi hamda 506 o‘ringa mo‘ljallangan faollar zalidan iborat bo′lishi rejalashtirilmoqda. Shuningdek, universitet muzeyi ham mazkur binoda joylashishi belgilanmoqda.
Talabalarga qulaylik yaratish hamda ularning yanada sifatli ta‘lim olishlari uchun o‘ziga xos zamonaviy tipda qad roslayotgan ushbu kutubxona binosining qurilish ishlarini ko‘zdan kechirish maqsadida bugun universitet rektori Baxrom Abdullayev hududda bo‘ldi. Quruvchilar bilan suhbatda bo‘lib, qurilish ishlarining borishini kuzatdi.

Как мы уже сообщали ранее, на основной территории Ургенчского государственного университета ведется строительство нового информационно-ресурсного центра.
Планируется, что здание информационно-ресурсного центра будет состоять из 2 блоков, включающих 5-этажное здание библиотеки на 500 мест и активистский зал на 506 мест. В этом же здании планируется разместить университетский музей.
Сегодня ректор университета Бахром Абдуллаев посетил этот район, чтобы проинспектировать ход строительства здания библиотеки, выполненного в уникальном современном стиле с целью создания удобств для студентов и получения ими более качественного образования. Он побеседовал со строителями и ознакомился с ходом строительных работ.