Bugun, 2-noyabr kuni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i H.Shihovalar ishtirokida Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetining Menejment va iqtisodiyot yo'nalishining 1-kurs, Tarix yo'nalishining 3-kurs talabalari bilan "Korrupsiya – taraqqiyot kushandasi" mavzusida davra suhbati o'tkazildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni, qabul qilingan me’yoriy-huquqiy hujjatlar haqida soʻz yuritdilar. Oliy ta’lim sohasini “Korrupsiyasiz soha”ga aylantirish borasida qator tizimli ishlar amalga oshirilayotganligi haqida gapirildi. Universitet oʻqituvchilari va talabalari korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda boʻlishlari lozimligi ta’kidlandi. Mavzu yuzasidan talabalarning fikr-mulohazalari tinglandi.

Today, on November 2, in the presence of UrSU First Vice-Rector D. Ibadullayev, Rector's Advisor R. Sharipov, and H. Shihovalar, Head of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control", a roundtable discussion was held with 1st-year students of the Faculty of Social and Economic Sciences, Department of Management and Economics and 3rd-year students of Department of History on the topic of "Corruption - the link to development".
At the meeting, they talked about the Law of the Republic of Uzbekistan "On Combating Corruption", adopted regulatory legal documents. It was said that a number of systematic works are being carried out to turn the higher education sector into a "corruption-free sector". It was emphasized that the teachers and students of the university should have an intolerant attitude against corruption. Students' opinions on the topic were heard.