Bugun respublikamiz bo’ylab “Biz bir bo’lsak – yagona – xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!” shiori ostida "Ma’naviyat marafoni" o’tkazilmoqda.
Urganch davlat universitetida ham kun davomida turli loyihalar, maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar, davra suhbatlari, intellektual oʻyinlar tashkil etilmoqda.
Jumladan, universitetning konferensiyalar zalida “Baxtli bo‘lish o‘z qo‘limizda” mavzusida seminar boʻlib oʻtdi. Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fakulteti talabalari ishtirokida oʻtkazilgan ushbu seminarni birinchi prorektor D.Ibadullayev ochib berdi.
Seminar davomida UrDU amaliyotchi psixologi M.Avezova tomonidan psixologik tavsiyalar, metodikalar oʻtkazildi.

Today, throughout our republic, "Spirituality Marathon" is being held under the slogan "If we are united, we are a single nation, if we unite, we are a Motherland!"
At Urganch State University, various projects, spiritual and educational events, round talks, and intellectual games are organized during the day.
In particular, a seminar on "Happiness is in our hands" was held in the conference hall of the university. The first vice-rector D. Ibadullayev opened this seminar, which was held with the participation of students of the Faculty of Natural Sciences and Agriculture.
During the seminar, psychological recommendations and methods were given by UrSU psychologist M.Avezova.