Joriy yilning 18-noyabr kuni Urganch davlat universitetining Madaniyat saroyida “Bitiruvchilar forumi” anjumani oʼtkazildi. Unda Urganch davlat universitetini muvaffaqiyatli tamomlab, hozirda viloyatimizdagi turli muassasa, korxona va tashkilotlarda faoliyat yuritayotgan insonlar, senatorlar, tadbirkorlar va taʼlim sohasi fidoyilari mehmon boʼlishdi.
UrDU Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi tashabbusi bilan tashkil etilgan ushbu anjumanda universitet rahbariyati, faxriy ustozlar, pedagog-xodimlar hamda barcha fakultetlardan bitiruvchi talabalar ishtirok etishdi.
Yoshlarni yurtimizning har javhasida amalga oshirilayotgan islohotlarga daxldorlik tuyg’usini shakllantirish va ijtimoiy faolligini oshirish, davlatimiz tomonidan yoshlarga yaratib berilgan imkoniyatlar, shart-sharoitlarni keng targ’ib etish, ularda tadbirkorlik ko‘nikmalarini shakllantirish, ilm-fan sohalarida yutuqlarni qo‘lga kiritayotgan faol yoshlarni har tomonlama qoʼllab-quvvatlash, yoshlarning dunyoqarashi va fikrlash doirasini yanada kengaytirish, ularning ma’naviy barkamol shaxs va yetuk mutaxassis bo‘lib yetishishlarida ko‘maklashish, qolaversa, bugungi kunda Urganch davlat universitet bitiruvchilarini ish bilan ta’minlanganlik darajasini o’rganish maqsadida tashkil qilingan ushbu forumni UrDU rektori B. Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berdi va anjumanda qatnashayotgan barcha mehmonlarga minnatdorchilik bildirdi.
Anjumanda Xorazm viloyati Maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi boʼlim mudiri B.Tillayev, “Xalq taʼlimi aʼlochisi”, “Oliy taʼlim aʼlochisi”, “Sogʼlom avlod uchun” ordeni sohibi, UrDU faxriy professori X.Bobojonov, tadbirkor va senator F.Saʼdullayeva, "Tilla domor" xususiy korxonasi asoschisi, senator U.Sharipov, Xorazm viloyati Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi boʻlim boshligʻi B.Boltayev, viloyat Yozuvchilar uyushmasi raisi, shoira G.Ibadullayeva, Xonqa tumanidagi 34-sonli maktabning Nemis tili oʻqituvchisi M.Poʻlatova va bir qator mehmonlar soʻzga chiqib, oʻz mehnat faoliyatlari haqida gapirdilar, talabalarga tanlagan sohasining yetuk mutaxassisi boʻlishlarida tavsiyalar berdilar. Hayotiy tajribalari bilan oʻrtoqlashib, jonli muloqot qildilar. Barcha sohalarda davlatimiz tomonidan yaratilgan sharoitlarga alohida toʻxtaldilar.
Shuningdek, 2019-2023 yillarda universitetning Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetida tahsil olib, hozirda Italiyaning Kalabriya universiteti Moliya mutaxassisligi magistranti Nodirbek Jumaboyev Zoom orqali bogʻlanib, oʻzining xorijdagi tahsili haqida bitiruvchilarga gapirib berdi.

On November 18 of this year, the conference "Graduate Forum" was held in the Palace of Culture of Urgench State University. People who successfully graduated from Urgench State University and are currently working in various institutions, enterprises and organizations of our region, senators, entrepreneurs and devotees of the education sector were guests.
University management, honorary teachers, pedagogues-employees and graduating students from all faculties participated in this conference, which was organized by the initiative of the Department of Marketing and Student Practice of UrSU.
To form a sense of involvement of young people in the reforms implemented in every aspect of our country and to increase their social activity, to widely promote the opportunities and conditions created by our state for young people, to form entrepreneurial skills in them, and to be active in achieving achievements in the fields of science. to support young people in every way, to further expand the worldview and thinking of young people, to help them grow into morally mature individuals and mature specialists, in addition, in order to study the level of employment of graduates of Urgench State University today B. Abdullayev, rector of UrSU, opened this forum with an introduction and thanked all the guests participating in the conference.
At the conference, Head of Department of Preschool and School Education Department of Khorezm Region B.Tillayev, "Excellence of Public Education", "Excellence of Higher Education", Honorary Professor of UrSU H.Bobojonov, entrepreneur and senator F. Sadullayeva, "Tilla" Senator U. Sharipov, the founder of the Domor private enterprise, B. Boltayev, head of the Department of Poverty Alleviation and Employment of the Khorezm region, poetess G. Ibadullayeva, the chairman of the Writers' Union of the region, M. Polatova, the German language teacher of school No. 34 in the Khanka district, and a number of others. the guests spoke and talked about their work activities, gave recommendations to students to become mature specialists in their chosen field. They shared their life experiences and had a lively conversation. They specifically focused on the conditions created by our state in all areas.
Also, Nodirbek Jumaboyev, who studied at the Faculty of Socio-Economic Sciences of the university in 2019-2023 and is currently a master's student in finance at the University of Calabria in Italy, contacted the graduates via Zoom and told about his studies abroad.