Joriy yil 21-noyabr kuni Urganch davlat universitetida “Jaholatga qarshi ma’rifat bilan kurashish – davr talabi” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy targ‘ibot tadbiri oʼtkazildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Imom Buxoriy xalqaro ilmiy - tadqiqot markazi ilmiy xodimlari B.Mahmudov, J.Jumayev, S.Abduvoitov, A.Mamadaliyevlar, shuningdek, UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov, Yoshlar bilan ishlash, maʻnaviyat va maʼrifat boʼlimi boshligʼi Sh.Allaberganov, universitet tyutorlari hamda barcha fakultetlardan talabalar ishtirok etishdi.
Tadbirda O‘zbekistonda diniy-ma’rifiy sohada amalga oshirilayotgan islohotlar mazmun-mohiyati, yurtimizdan yetishib chiqqan buyuk ajdodlarimiz boy ilmiy-ma’naviy merosi va axborot sohasidagi tahdidlarga o‘z vaqtida va munosib qarshilik ko‘rsatish, shuningdek, yoshlar orasida diniy tafakkurni toʼgʼri shakllantirish to’g’risida maʼruzalar qilindi. Uchrashuv davomida talaba – yoshlar o’zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar, fikr-mulohazalar bildirdilar.

On November 21 of this year, a spiritual and educational promotion event was held at Urganch State University on the topic "Fighting ignorance with enlightenment - the need of the times".
At the event, B.Mahmudov, J.Jumayev, S.Abduvoitov, A.Mamadaliyev, scientific staff of the Imam Bukhari International Scientific and Research Center under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, as well as the first vice-rector of UrSU D.Ibadullayev, Rector's advisor R.Sharipov, with head of the youth work, spirituality and enlightenment department Sh. Allaberganov, university tutors and students from all faculties participated.
At the event, the content and essence of the reforms implemented in the religious and educational sphere in Uzbekistan, the rich scientific and spiritual heritage of our great ancestors who grew up in our country, timely and appropriate resistance to threats in the information sphere, as well as religious thinking among young people were discussed at the event. lectures were given on proper formation. During the meeting, students and young people received answers to their questions and expressed their opinions.