Yong'inlar bilan bog'liq baxtsiz hodisalarning oldini olish maqsadida yurtimizda joriy yilning 15-noyabridan 15-dekabriga qadar "Yong'in xavfsizligi oyligi" o'tkazilmoqda.
Bugun Urganch davlat universitetida Xorazm viloyati FVB hamkorligida “Ogohlik- davr talabi” mavzusida profilaktik tadbir hamda koʻrgazmali mashg‘ulotlar oʻtkazildi. Unda Xorijiy filologiya fakulteti oʻqituvchilari, tyutorlari va talabalari ishtirok etdi.
Tadbirda Xorazm viloyati FVB hodimi kapitan I.Polvonov, Urganch shahar FVB boshlig’i o’rinbosari kapitan E.Nurimov, “O’zbekInvest” sug’urta kompaniyasi Xorazm viloyati bo’lim boshlig’i E.Xajiyev, Viloyat “Hududgazta’minot” bo’limi xodimi R.Xudayshukurov mehmon boʻlib, mavzu doirasida keng tushunchalar berishdi.

С 15 ноября по 15 декабря текущего года в нашей стране проводится «Месяц пожарной безопасности» в целях предотвращения несчастных случаев, связанных с пожарами.
Сегодня в Ургенчском государственном университете совместно с УЧС Хорезмской области проведено профилактическое мероприятие и показательные учения на тему «Информированность – веление времени». В нем приняли участие преподаватели, тюторы и студенты факультета иностранной филологии.
На мероприятии капитан И.Полванов, сотрудник Хорезмской области УЧС, капитан Э.Нуримов, заместитель начальника Ургенчского УЧС, Э.Хаджиев, начальник управления Хорезмской области СК «УзбекИнвест», регион «Худудгазтаъминот» Р. Сотрудник кафедры Худайшукуров былы гостем и дали широкий спектр концепций в рамках темы.