Joriy yil 30-noyabr kuni UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi, “Qizlarjon”, “Lider qizlar” klublari hamda O‘zLiDeP hamkorlikda “Tazyiq va zo’ravonlikka qarshi kurash” haftaligi doirasida “Universitet malikasi” koʼrik-tanlovi tashkil etildi. Tanlovni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi.
Tanlovda 9 ta fakultetning iqtidorli qizlari 4 ta shart bo’yicha oʼzaro bellashdilar. Hakamlar hayʻati xulosasiga koʻra, barcha shartlarni muvaffaqiyatli bajargan O’zbek filologiyasi fakulteti, Rus tili va adabiyoti ta’lim yo’nalishi talabasi O‘tegenova Muhabbat “Universitet malikasi” deb e’lon qilindi va universitet tomonidan diplom, qimmatbaho sovg’a-planshet hamda hamkor tashkilot O’zbekiston Liberal-demokratik partiyasining esdalik sovg’alari bilan taqdirlandi.

30 ноября текущего года в рамках недели «Борьба с угнетением и насилием» совместно с Женским консультативным советом УрДУ, клубами «Кизларжон», «Девочки-лидеры» и УзЛиДеП был организован конкурс «Университетская королева». Конкурс открыл первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаев.
В конкурсе соревновались друг с другом талантливые девушки 9 факультетов по 4 условиям. По заключению жюри, студентка факультета узбекской филологии, направления русского языка и литературы Мухаббат Отегенова, успешно выполнившая все требования, была объявлена «Принцессой университета» и награждена дипломом, планшетом от университета и памятными сувенирами партнерской организации Либерально-демократической партии Узбекистана.