Bugun, 5-dekabr kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” bo’limi boshlig’i H. Shihova va UrDU bosh yuristkonsulti Sh.Atayev ishtirokida “9-dekabr- Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan “Biz korrupsiyaga qarshimiz” mavzusida tadbir tashkil etildi.
Tadbirda korrupsiya- taraqqiyot kushandasi ekanligi, uning har qanday ko’rinishlariga qarshi kurashishni inson o’zidan boshlashi darkorligi, buning uchub esa shaxsning huquqiy madaniyati yetarli darajada shakllangan bo’lishi kerakligi borasida fikr yuritildi. Universitetda ochiqlikni ta’minlash, korrupsiyaviy xavflarni aniqlash, oldini olish va bartaraf etish, sohada zamonaviy antikorrupsion tizimlar joriy etilishi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, yuristkonsult Sh.Atayev “8-dekabr -O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiya kuni” munosabati bilan so’zga chiqib, Konstitutsiyamizning 31-yilligi bilan barchani muborakbod etdi va qomusimiz mazmun-mohiyati yuzasidan maʻruza qildi.

Сегодня, 5 декабря, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета, в присутствии начальника управления антикоррупционного комплаенс-контроля Шиховой Х. и главного юристконсульта УрГУ Атаева Ш. было организовано мероприятие на тему «Мы против коррупции» в рамках "9 - декабря - Международного дня борьбы с коррупцией“.
На мероприятии обсуждалось, что коррупция является связующим звеном между развитием и необходимостью борьбы с любыми ее проявлениями, и что для этого правовая культура человека должна быть достаточно сформирована. Была представлена информация о ведущейся работе по обеспечению открытости в университете, выявлению, предотвращению и устранению коррупционных рисков, внедрению современных систем противодействия коррупции на местах.
Также юрисконсульт Атаев Ш. выступил по случаю «8 декабря – Дня Конституции Республики Узбекистан», поздравил всех с 31-летием нашей Конституции и выступил с речью о сути нашей Конституции.