Bugun, 5-dekabr kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” bo’limi boshlig’i H. Shihova va UrDU bosh yuristkonsulti Sh.Atayev ishtirokida “9-dekabr- Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan “Biz korrupsiyaga qarshimiz” mavzusida tadbir tashkil etildi.
Tadbirda korrupsiya- taraqqiyot kushandasi ekanligi, uning har qanday ko’rinishlariga qarshi kurashishni inson o’zidan boshlashi darkorligi, buning uchub esa shaxsning huquqiy madaniyati yetarli darajada shakllangan bo’lishi kerakligi borasida fikr yuritildi. Universitetda ochiqlikni ta’minlash, korrupsiyaviy xavflarni aniqlash, oldini olish va bartaraf etish, sohada zamonaviy antikorrupsion tizimlar joriy etilishi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, yuristkonsult Sh.Atayev “8-dekabr -O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiya kuni” munosabati bilan so’zga chiqib, Konstitutsiyamizning 31-yilligi bilan barchani muborakbod etdi va qomusimiz mazmun-mohiyati yuzasidan maʻruza qildi.

Today, on December 5, in the Palace of Culture of Urgench State University, in the presence of H. Shihova, head of the Department of Anti-Corruption Compliance Control, and UrSU legal consultant Sh. Atayev, an event was organized under the theme "we are against corruption".
At the event, it was discussed that corruption is a link between development and the need to fight against any of its manifestations, and that a person's legal culture should be sufficiently formed for this. Information was given on the ongoing work on ensuring openness at the university, identifying, preventing and eliminating corruption risks, and introducing modern anti-corruption systems in the field.
Also, legal consultant Sh. Atayev spoke on the occasion of "December 8 - Constitution Day of the Republic of Uzbekistan", congratulated everyone on the 31st anniversary of our Constitution and gave a speech on the essence of our constitution.