Bugun Urganch davlat universitetida mehmon boʻlgan “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti rektori Bahodir Mirzayev Texnika fakultetida boʼlib, sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Dastlab fakultet professor-oʼqituvchilari va doktorantlarining sohalar boʻyicha ilmiy-innovatsion loyihalari, ishlanmalari taqdimot qilindi. Fakultetda suv xoʻjaligi boʻyicha yoʻnalish ochish yuzasidan fikrlar almashildi.
Shuningdek, fakultetning Avtomobillarni elektr va elektron tizimlari, Mashina detallari, Qishloq xoʼjaligi texnikasi, Qurilish materiallari va buyumlari, Metralogiya singari laboratoriyalari bilan tanishib, u yerda mashgʼulot olib borayotgan talabalar bilan suhbatda boʼldi. Fakultet Axborot - resurs markazining sharoitlari bilan tanishdi.

Rector of National Research University "TIIAME" Bahadir Mirzayev, who was a guest at Urgench State University today, visited the Technical Faculty and got acquainted with the conditions.
First, scientific and innovative projects and developments of faculty professors and doctoral students were presented. Opinions were exchanged on the opening of a department on water management at the faculty.
He also got acquainted with the laboratories of the faculty, such as Automobile electrical and electronic systems, Machine details, Agricultural machinery, Construction materials and products, Metrology, and had a conversation with the students who are training there. The faculty got acquainted with the conditions of the Information - resource center.