2023-yil 11-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining navbatdagi 4-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Har galgi an'anaga muvofiq, Kengash yigʻilishi avvalida yutuqlar e'tirof etildi. Xususan, Oʻzbek filologiyasi fakulteti dekani D.Gʻayipov hamda “Fizika” kafedrasi mudiri U.Qutliyevga Professor diplomlari, shuningdek, 6 nafar professor-oʻqituvchilarga PhD diplomlari topshirildi.
Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi tomonidan taqdirlangan filologiya fanlari doktori, prof.v.b. A.O‘razboyevga “Ma’naviyat fidoyisi” ko‘krak nishoni tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yigʼilishi kun tartibidan oʻrin olgan axborotlar, turli xil masalalar bilan o‘z ishini davom ettirdi. OAK dotsenti ilmiy unvoni uchun ariza bergan talabgorlar saylovdan oʻtkazildi.

On December 11, 2023, the next 4th meeting of the Council of Urgench State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
As per tradition, achievements were recognized at the beginning of the Council meeting. In particular, the dean of the faculty of Uzbek philology D. Gayipov and the head of the "Physics" department U. Qutliyev were awarded professor diplomas, as well as PhD diplomas to 6 professors and teachers.
Awarded by the Republican Center for Spirituality and Enlightenment, doctor of philological sciences, prof. A. Orazboyev was ceremoniously presented with the "Spiritual Devotee" badge.
After that, the meeting of the Council continued its work with information and various issues included in the agenda. Applicants who applied for the scientific title of associate professor of OAC were selected.