2023-yil 11-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining navbatdagi 4-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Har galgi an'anaga muvofiq, Kengash yigʻilishi avvalida yutuqlar e'tirof etildi. Xususan, Oʻzbek filologiyasi fakulteti dekani D.Gʻayipov hamda “Fizika” kafedrasi mudiri U.Qutliyevga Professor diplomlari, shuningdek, 6 nafar professor-oʻqituvchilarga PhD diplomlari topshirildi.
Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi tomonidan taqdirlangan filologiya fanlari doktori, prof.v.b. A.O‘razboyevga “Ma’naviyat fidoyisi” ko‘krak nishoni tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yigʼilishi kun tartibidan oʻrin olgan axborotlar, turli xil masalalar bilan o‘z ishini davom ettirdi. OAK dotsenti ilmiy unvoni uchun ariza bergan talabgorlar saylovdan oʻtkazildi.

11 декабря 2023 года состоялось очередное 4-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
По традиции, в начале заседания Совета были отмечены достижения . В частности, декан факультета узбекской филологии Д.Гайипов и заведующий кафедрой «Физика» У.Кутлиев были награждены профессорскими дипломами, а также 6 профессоров-преподавателей награждались дипломами доктора философии .
Награжденному Республиканским центром духовности и просветительства, доктору филологических наук, проф.в.б. А.Оразбоеву торжественно был вручен нагрудный значок «Преданный духовности».
После этого, заседание Совета продолжило свою работу по информации и различным вопросам, включенным в повестку дня. Отобраны соискатели, претендующие на ученое звание доцента ОАК.