2023-yil 15-dekabr kuni Xorazm viloyati IIB boshlig‘i polkovnik Ravshan Sultanxodjayev hamda bir guruh IIB xodimlari Urganch davlat universitetida boʻlib, universitet talabalari bilan “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” doirasida ochiq muloqot qildilar.
Shuningdek, mazkur uchrashuvda UrDU rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida oliygoh rahbariyati, professor-oʻqituvchilari, tyutorlar hamda universitet profilaktika inspektorlari ishtirok etdi.
Talaba-yoshlarning muammolarini oʻrganish, takliflarini tinglash, ular bilan erkin muloqot qilish va soha xodimlari tomonidan tegishli tavsiyalar berish maqsadida tashkil etilgan uchrashuvda dastlab is gazidan zaharlanish oqibatida jabrlangan fuqarolarning hayoti saqlanib qolganligi haqidagi videolavha namoyish etildi.
Xorazm viloyati IIB boshlig‘i polkovnik Ravshan Sultanxodjayev bilan erkin suhbat tarzida kechgan muloqotda bugungi kunda kundalik hayotimizda uchrayotgan turli jinoiy holatlar, muammoli va favqulodda vaziyatlar talabalarga hayotiy misollar bilan tushuntirilib, yoshlar ogohlikka chaqirildi. Yon-atrofimizda boʻlayotgan vaziyatlarga befarq boʻlmaslik uqtirildi.
Shuningdek, uchrashuvda talabalar ichki ishlar organlari faoliyati bilan bogʻliq oʻzlarini qiziqtirgan savollariga masʼullardan javob oldilar. Oʼz navbatida, yurtimiz tinchlik va osoyishtaligini taʼminlashdagi beqiyos hissasi uchun minnatdorchilik izhor qildilar.
Uchrashuv davomida fuqorolar xavfsizligini ta’minlash va huquqbuzarliklarga qarshi kurashishda ichki ishlar organlariga yaqindan amaliy yordam ko’rsatganliklari uchun Oʼzbek filologiyasi fakulteti 3-kurs talabasi S.Yo’mitboyeva hamda Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti oʼqituvchisi X.Zaripovlarga, shuningdek, Urganch shahar profilaktika inspektorlari mayor M.Madrahimov va kapitan T.Sayidovlarga IIB boshlig‘i hamda UrDU rektorining Tashakkurnomasi hamda esdalik sovgʼalari topshirildi.
Uchrashuv yakunida Ichki ishlar boshqarmasi va Urganch davlat universiteti oʻrtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash borasida soʻz yuritilib, polkovnik Ravshan Sultanxodjayev ichki ishlar xodimlari va talabalar oʻrtasida sportning turli yoʻnalishlarida musobaqalar oʻtkazish, IIB xodimlari va talabalar uchrashuvlarini, profilaktik tadbirlar sonini oshirish borasida takliflar berdi.

15 декабря 2023 года глава МВД Хорезмской области полковник Равшан Султанходжаев и группа сотрудников МВД посетили Ургенчский государственный университет и открыто пообщались со студентами вуза в рамках «Встречи лидеров и молодежи».
Кроме того, в данной встрече под руководством ректора УрГУ Бахрома Абдуллаева приняли участие руководство университета, профессорско-преподавательский состав, тьюторы и профилактические инспекторы университета.
На совещании, организованном с целью изучения проблем студентов и молодежи, выслушивания их предложений, свободного общения с ними и дачи соответствующих рекомендаций работниками сферы, вначале был представлен видеоролик о том, как пострадавшие при отравлении газом были спасены.
В беседе с полковником Равшаном Султанходжаевым, руководителем Хорезмского областного МВД, студентам на реальных примерах были разъяснены различные уголовные дела, проблемные и чрезвычайные ситуации, которые встречаются в нашей повседневной жизни, а молодежь была призвана к осознанности. Их учили не быть безразличным к происходящему вокруг нас.
Также на встрече студенты получили от должностных лиц ответы на интересующие их вопросы, связанные с деятельностью органов внутренних дел. В свою очередь, они выразили благодарность за неоценимый вклад в обеспечение мира и спокойствия в нашей стране.
В ходе встречи Ёмитбоевой С., студентке 3 курса факультета узбекской филологии, и преподавателю факультета социальных и экономических наук Х. Зарипову, а также инспекторам-профилактикам города Ургенча за оказание внимательной практической помощи органам внутренних дел в борьбе с преступностью и обеспечении безопасности граждан майору М.Мадрахимову и капитану Т.Саидову вручены благодарственные письма и памятные сувениры от главы МВД и ректора УрГУ.
В завершение встречи обсуждались пути дальнейшего укрепления сотрудничества между МВД и Ургенчским государственным университетом, а полковник Равшан Султанходжаев высказал предложения по проведению соревнований по различным видам спорта между МВД и студентами, для повышения количество встреч сотрудников МВД со студентами и профилактические меры.