Dastlabki uchrashuv Fizika-matematika fakulteti 1-4 kurs talabalari bilan “Ogohlik - davr talabi” mavzusida bo’lib o’tdi. Unda rektor maslahatchisi R. Sharipov, birinchi prorektor D.Ibadullayev, fakultet dekani J.Xoʼjamov, dekan o’rinbosarlari hamda tyutorlar ishtirok etishdi.
Samimiy va ochiq muloqot shaklida boʻlib oʻtgan uchrashuvda rektor matematikaning vatani Xorazm diyori ekanligiga alohida urgʻu berib, talabalarni vohamizda yetishib chiqqan buyuk alloma va mutafakkirlar, ulugʼ ajdodlarimizga munosib avlod boʻlishga chaqirdi. Universitet Ichki tartib-qoidalariga qatʼiy amal qilish, kiyinish madaniyati, salomlashish odobiga rioya qilish borasida toʻxtaldi. Darslarga oʻz vaqtida kelish, yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanib, chuqur bilim olishga chaqirdi. Shuningdek, talabalar turar joylari va ijara xonadonlarida yashovchi talabalarni qishning sovuq kunlarida gaz va elektr qurilmalaridan ehtiyotkorlik bilan foydalanishga chaqirdi.
Uchrashuv doirasida rektor maslahatchisi R.Sharipov tomonidan turli yot gʻoyalarga aldanmaslik, yon-atrofimizda boʻlayotgan vaziyatlarga befarq boʻlmaslik borasida tushuntirish olib borilib, talabalar ogohlikka chaqirildi.
Rektor bilan uchrashuvda talabalar oʼzlarining fikrlari, takliflari hamda qiziqtirgan savollari bilan faol ishtirok etdilar.

Today, starting from December 18, the rector of Urgench State University, Bakhrom Abdullayev, started meeting with students of all faculties based on the schedule.
The first meeting was held with students of the 1st-4th year of the Faculty of Physics and Mathematics on the topic "Awareness - the need of the times". Rector's adviser R. Sharipov, first vice-rector D. Ibadullayev, faculty dean J. Khojamov, deputy deans and tutors took part in it.
At the meeting, which took place in the form of a sincere and open dialogue, the rector emphasized that Khorezm is the homeland of mathematics and called on the students to become worthy descendants of the great scholars and thinkers who grew up in our oasis. Strict adherence to the University's internal procedures, dress code, and etiquette of greetings were discussed. Arriving at classes on time, taking advantage of the opportunities created, called for in-depth knowledge. He also urged students living in student residences and rented apartments to use gas and electric devices carefully during cold winter days.
During the meeting, R. Sharipov, the Rector's advisor, gave an explanation about not being deceived by various foreign ideas, not being indifferent to the situations around us, and students were called to be aware.
Students actively participated in the meeting with the rector with their opinions, suggestions and interesting questions.