Dastlabki uchrashuv Fizika-matematika fakulteti 1-4 kurs talabalari bilan “Ogohlik - davr talabi” mavzusida bo’lib o’tdi. Unda rektor maslahatchisi R. Sharipov, birinchi prorektor D.Ibadullayev, fakultet dekani J.Xoʼjamov, dekan o’rinbosarlari hamda tyutorlar ishtirok etishdi.
Samimiy va ochiq muloqot shaklida boʻlib oʻtgan uchrashuvda rektor matematikaning vatani Xorazm diyori ekanligiga alohida urgʻu berib, talabalarni vohamizda yetishib chiqqan buyuk alloma va mutafakkirlar, ulugʼ ajdodlarimizga munosib avlod boʻlishga chaqirdi. Universitet Ichki tartib-qoidalariga qatʼiy amal qilish, kiyinish madaniyati, salomlashish odobiga rioya qilish borasida toʻxtaldi. Darslarga oʻz vaqtida kelish, yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanib, chuqur bilim olishga chaqirdi. Shuningdek, talabalar turar joylari va ijara xonadonlarida yashovchi talabalarni qishning sovuq kunlarida gaz va elektr qurilmalaridan ehtiyotkorlik bilan foydalanishga chaqirdi.
Uchrashuv doirasida rektor maslahatchisi R.Sharipov tomonidan turli yot gʻoyalarga aldanmaslik, yon-atrofimizda boʻlayotgan vaziyatlarga befarq boʻlmaslik borasida tushuntirish olib borilib, talabalar ogohlikka chaqirildi.
Rektor bilan uchrashuvda talabalar oʼzlarining fikrlari, takliflari hamda qiziqtirgan savollari bilan faol ishtirok etdilar.

Сегодня, начиная с 18 декабря, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев по графику начал встречи со студентами всех факультетов.
Состоялась первая встреча со студентами 1-4 курсов физико-математического факультета на тему «Бдительность – веление времени». В нем приняли участие советник ректора Р.Шарипов, первый проректор Д.Ибадуллаев, декан факультета Ж. Ходжамов, заместители декана и преподаватели.
На встрече, которая прошла в форме искреннего и открытого диалога, ректор подчеркнул, что Хорезм является родиной математики, и призвал студентов стать достойным поколением великих учёных и мыслителей, выросших в нашем оазисе. В университете особое внимание уделялось строгому соблюдению внутренних правил, дресс-кода и этикета приветствия. Ректор подчеркнул, что нужно приходить на занятия вовремя, использовать открывшиеся возможности, освоить глубокие знания. Он также призвал студентов, проживающих в студенческих общежитиях и съемных квартирах, осторожно пользоваться газовыми и электроприборами в холодные зимние дни.
В ходе встречи советник ректора Р.Шарипов дал разъяснения о том, что нельзя обманываться различными зарубежными идеями, не быть безразличными к происходящим вокруг ситуациям, а студентов призвал к осознанности.
Студенты активно участвовали во встрече с ректором, высказывая свои мнения, предложения и интересные вопросы.